MENU

"Найважчий місяць попереду": в "Укренерго" попередили українців про складне літо

250 0

"Найважчий місяць попереду": в "Укренерго" попередили українців про складне літо

Липень стане місяцем-репетицією напередодні опалювального сезону 2024–2025, адже росіяни масованими обстрілами критично пошкодили енергосистему України.

В "Укренерго" літо 2024 року назвали генеральною репетицією до зими 24/25. Адже зберігатиметься дефіцит енергопостачання та настане похолодання. І найважчим місяцем стане липень. Про це NV розповів начальник департаменту балансової надійності НЕК "Укренерго" Роман Грабчак, інформує UAINFO.org.

За його словами, потрібно вимагати від місцевої влади заживлення циркуляційних насосів і проведення інших заходів, спрямованих на підтримку опалення в багатоквартирних будинках та інших будівлях.

Читайте також: Україна домовляється про збільшення імпорту електроенергії із ЄС для компенсації дефіциту

Грабчак зазначив, що Україна вже пройшла сезонний мінімум споживання електроенергії й надалі споживання електроенергії зростатиме.

Що сприятиме подальшому збільшенню споживання електроенергії:

  • чинник сезонності (використання кондиціонерів у спекотні дні);
  • сезонне падіння доступності водних ресурсів для ГЕС;
  • зупинка енергоблоків АЕС на планові ремонти та обслуговування, щоб вони безпечно працювали взимку;
  • зупинка ТЕЦ на літній період, тому що вони не можуть генерувати електроенергію без підігріву теплоносія, який не потрібен у теплу пору року.

 

"Найважчим місяцем вважаємо липень", — констатував Грабчак. Щодо теми розподіленої генерації, то Грабчак переконаний, що далеко не все обладнання, яке може автономно генерувати електроенергію, слід віднести до цієї категорії.

Читайте також: Відновлять менше половини: експерт розповів про проблеми з виробництвом електроенергії

Газопоршневі станції, когенераційні установки тощо мають бути постійно під'єднані до мережі, щоб диспетчери "Укренерго" могли враховувати їх під час балансування системи.

Грабчак зазначив, що розподілена генерація набагато дорожча, що в довгостроковій перспективі може вплинути на конкурентоспроможність української продукції. Імпорт електроенергії також має нюанс — існують обмеження з боку контрагентів: країн східної Європи.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини