MENU

30-40 людей на день: The Economist розповів, як відчайдушно тікають за кордон українські ухилянти

843 0

30-40 людей на день: The Economist розповів, як відчайдушно тікають за кордон українські ухилянти

Контрабандисти розповіли виданню, що останнім часом переправляти людей через Тису стало важче, оскільки Україна посилила охорону цієї ділянки.

Як пише The Economist, тисячі українських чоловіків призовного віку, яким заборонено легально залишати свою країну, намагаються нелегально перебратися через кордон. Так, Тиса, яка проходить по кордону України з Румунією, перетворилася на справжню "річку смерті" - від початку війни в ній потонули вже понад 30 осіб, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Тіла застрягли в очереті під водою і навряд чи коли-небудь їх витягнуть. Після того, як було виявлено десяте тіло, чиновники почали публікувати відверті фотографії та відео, намагаючись стримати інших. Але страх призову, що зростає, та обіцянки кращого життя в Європі означають, спонукають чоловіків випробувати долю. В Румунії заявили, що лише за перші три місяці 2024 року зафіксувала 2373 нелегалів з України", — пише видання.

Регіон Закарпаття є відправною точкою для більшості переходів.

"Цей регіон давно заробляє на кордоні: контрабандою бензину, цигарок та іншою контрабандою... Але ринкові сили змушують місцевих злочинців переключитися з торгівлі цигарками на призовників. Це ризикований, але прибутковий бізнес, плата за який варіюється від 3 000 до 12 000 доларів за людину", - ідеться в статті.

Читайте також: Далекобійники залишають вантажівки за кордоном і тікають від мобілізації: як їх хочуть покарати

Один із таких контрабандистів розповів виданню, що останнім часом переправляти людей через Тису стало важче, оскільки Україна посилила охорону цієї ділянки. Тепер він віддає перевагу гірським маршрутам до Румунії, які можуть тривати від десяти годин до кількох днів.

"За наказом зі столиці район було посилено підрозділами національної гвардії й дюжиною нових контрольно-пропускних пунктів. Офіцери швидко змінюють один одного, тому з кожним із них (контрабандистам) важко налагодити ділові відносини", - пише The Economist.

Водночас інший місцевий контрабандист розповів виданню, що річка все ж залишається найнадійнішим маршрутом.

"За його словами, він використовує її для того, щоб прослизнути туди й назад, навіть щоб провідати сім'ю на Великдень. Його маршрути займають кілька годин. "Просто потрібно знати місця", - зазначає видання.

Контрабандист також розповів журналістам, що на Великдень він допоміг переправити групу з 96 українців до Румунії за один день. Це був досить високий показник, оскільки, за його словами, зазвичай переправляють 30-40 осіб на день.

Читайте також: В Румунії затримали українців, які напали на прикордонника на Закарпатті: подробиці

Водночас Прикордонна служба України не підтверджує цих цифр.

"Леся Федорова, прес-секретар ДПСУ, каже, що нові засоби захисту кордону, датчики та безпілотники зупиняють сім із десяти людей до того, як вони дістануться до річки... Спійманих штрафують і передають службам безпеки. Багато хто випробовує щастя знову і знову. Одного зупиняли чотири рази", - пише The Economist.

Як пише видання, річка, крижана навіть наприкінці травня, здається спокійною, але часто виявляється несподівано бурхливою, з сильною течією. Контрабандисти вважають за краще переправлятися через річку під покровом ночі, тож часто залишають своїх "клієнтів" у невіданні щодо істинної лютості річки, доки не стає надто пізно.

"Тіло стає некерованим уже через п'ять хвилин перебування в холодній воді, навіть у гідрокостюмі", - каже Федорова. "Додайте сюди течію, тривогу, темряву, і жертва перестає боротися за своє життя".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини