Не лише ситуація на фронті: експерт розповів, від чого залежить результат війни для України
Результат війни залежить від консолідації суспільства, а не лише військових дій.
Чи виграє Україна війну проти російської агресії та яким буде кінцевий результат протистояння - залежить не стільки від самих бойових дій, скільки від внутрішньої єдності, організації та налаштування українського суспільства.
Таку думку в інтерв’ю для LIGA.net висловив експерт з довготермінових стратегій Євген Глібовицький, повідомляє UAINFO.org з посиланням на ТСН.
За його словами, нині можливі будь-які сценарії завершення війни - від поразки України до її перемоги та припинення бойових дій назавжди. Однак визначальним фактором стане консолідація суспільства, а не лише ситуація на фронті.
Читайте також: Наступ РФ із півночі може довести українські війська до межі, – The New York Times
"Питання в тому, що ми не є єдиними, хто приймає рішення, ми не є єдиними, хто грає, але ми єдині, хто визначає, як ми на це реагуємо і що ми з цим робимо", - наголосив експерт.
Він порівняв випробування війни з тим, як українці свого часу вибороли право на вступ до НАТО, незважаючи на опір західних політиків, зокрема Генрі Кіссінджера. Американський політик зрештою визнав це право.
"Власне, питання є в тому, чи ми зможемо пройти це випробування, і на цьому випробуванні не закінчитися", - зауважив Глібовицький.
На його думку, поточна масштабна війна в перспективі наступних 50-70 років виглядатиме як екзистенційне випробування для України, складне та болісне. Однак, можливо, ця війна не буде найбільш помітною подією на тлі довшого історичного проміжку.
Читайте також: "Треба відходити з боями": експерт розповів, чи зможуть окупанти дійти до Покровська
"Ми можемо отримати припинення бойових дій, яке буде фактично поразкою, і ми можемо отримати припинення бойових дій, які потім більше ніколи не відновляться. Всі можливості, всі варіанти дуже широким спектром доступні і можливі", - резюмував експерт.
Утім, визначальним фактором для перемоги, на думку Глібовицького, є те, як українці взаємодіють між собою, в що вони вірують та як організовуються в суспільство, спільноту, ідентичність та культуру.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки