MENU

У нарахування субсидій на літо через підвищення тарифу на електрику внесено зміни: чого чекати з 1 червня

385 0

У нарахування субсидій на літо через підвищення тарифу на електрику внесено зміни: чого чекати з 1 червня

З 1 червня 2024 року в Україні відбудуться зміни в оформленні житлових субсидій на неопалювальний сезон, що потребуватимуть повторного звернення для отримання їх у випадках оренди житла, проживання внутрішніх переселенців, різниці між фактично проживаючими та зареєстрованими особами тощо. Також буде суттєво збільшено розмір субсидій на електроенергію для жителів Харкова та області.

Для великої частини громадян, які вже отримують субсидії, нарахування допомоги на літній сезон відбудеться автоматично, за умови відсутності змін у майновому стані чи складі домогосподарств, інформує UAINFO.org з посиланням на Міністерство соціальної політики.

Тобто тим, хто вже отримує допомогу, не потрібно подавати нову заяву. Пенсійний фонд використає наявну інформацію для розрахунку розміру субсидії, яку може одержати домогосподарство. Проте деяким категоріям населення доведеться звернутися до органів соціального захисту повторно із заявою та декларацією про доходи. Це стосується тих, хто:

  • орендує житлове приміщення та сплачує комунальні послуги;
  • є внутрішньо переміщеними особами;
  • має розбіжності між кількістю фактично проживаючих і зареєстрованих осіб у домогосподарстві;
  • бажає отримати субсидію на купівлю скрапленого газу, твердого чи рідкого пічного побутового палива.

Крім того, частина громадян, які проживали на окупованих територіях або в зонах активних бойових дій, де органи соцзахисту не мали змоги виконувати свої функції, повинні переоформити субсидію. Це стосується домогосподарств, які отримували допомогу під час дії воєнного стану за окремим механізмом. Для продовження допомоги вони повинні звернутися до Пенсійного фонду України (ПФУ) протягом місяця, інакше виплати можуть бути припинені.

Читайте також: Зростання цін прискориться: НБУ оновив прогноз з інфляції

Збільшення субсидій у деяких регіонах

Кабінет міністрів ухвалив рішення про збільшення розміру субсидій та пільг на неопалювальний сезон для жителів Харкова та області. Розмір допомоги на електроенергію збільшиться в п'ять разів.

Завдяки цьому середній розмір субсидії на послугу з постачання та розподілу електроенергії зросте зі 106 грн до 530 грн на місяць, а пільги із 74 грн до 370 грн. Для перерахунку субсидій додаткові звернення до ПФУ не потрібні.

Перерахунок субсидій при підвищенні тарифів

Після підвищення тарифів на електроенергію перерахунок субсидії відбудеться автоматично. Субсидія виділяється на певний обсяг комунальних послуг. Наприклад, якщо вартість кубометра гарячої води зростає, відповідно збільшується і розмір субсидії. Отримувачі субсидій платять за комунальні послуги певний відсоток від доходу родини, а решту покриває субсидія.

Субсидіанти й ті, хто споживає до 100 кВт*год на місяць, або забезпечують себе електроенергією з допомогою власної сонячної електростанції, майже не відчують підвищення тарифів. Витрати на субсидії зростуть, але завдяки підвищенню тарифів держава витрачатиме менше коштів на покриття різниці між ринковою та фактичною ціною електроенергії.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини