MENU

Сонце вибухнуло одразу трьома спалахами Х-класу: на Землі може зникнути зв'язок

3780 0

Сонце вибухнуло одразу трьома спалахами Х-класу: на Землі може зникнути зв'язок

1 червня дав про себе знати регіон сонячних плям AR3697 - у цьому сильно намагніченому регіоні Сонця з різницею в 10 годин виникли два потужні спалахи класу Х. Це призвело до відключення радіозв'язку майже на всій планеті. Але пізніше виник ще один сильний спалах зі схожими наслідками.

При цьому вчені прогнозують найближчими днями появу геомагнітної бурі.

Читайте також: Магнітне поле Землі здригнулося: глибоко в океані з'явилися аномалії через вибухи на Сонці

Саме у цьому регіоні сонячних плям призвело на початку травня до появи на планеті найпотужнішої геомагнітної бурі за останні роки, інформує UAINFO.org з посиланням на Space.

 

Коли чекати на геомагнітну бурю?

Як пише EarthSky,  спалах о 21:24 за Києвом призвів до відключення радіозв'язку над Північною Америкою, Початкові оцінки вказують на те, що потенційно помірна геомагнітна буря проявиться вже в понеділок, 3 червня або у вівторок, 4 червня.

Спалах на Сонці та відключення зв'язку на Землі

Що стосується відключення радіозв'язку на Землі, то насправді це звичайне явище, що виникає після удару випромінювання від Сонця планетою під час потужних спалахів. Це випромінювання лети до нашої планети, якщо його джерело було спрямоване прямо на нас зі швидкістю світла. Потім відбувається іонізація верхньої частини земної атмосфери зарядженими частинками.

В результаті високочастотним короткохвильовим радіосигналам доводиться проходити через дуже щільне середовище, щоб підтримувати зв'язок на великих відстанях. Радіосигнали після взаємодії з електронами в іонізованих шарах атмосфери втрачають свою енергію і це призводить до повної втрати зв'язку, або до її сильного погіршення.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини