Магнітне поле Землі здригнулося: глибоко в океані з'явилися аномалії через вибухи на Сонці
Дослідники зафіксували різкий зсув магнітного поля на глибині 2,7 км під поверхнею океану.
Цього місяця сильні сонячні бурі призвели не тільки до того, що полярні сяйва освітили половину планети 10 травня. Глибоководні обсерваторії Ocean Networks Canada (ONC) також зафіксували збурення в магнітному полі Землі, пише Space.com, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Обсерваторії ONC розташовуються від Арктики до Антарктики та містять понад 12 тис. датчиків, включно з компасами, що вимірюють океанічні течії. Компаси зафіксували сильні аномалії під водою під час бурхливої сонячної активності цього місяця. Йдеться про різкі зрушення в магнітному полі Землі.
Один із компасів в обсерваторії NEPTUNE, що розташовується біля острова Ванкувер, зафіксував різкий зсув магнітного поля планети.
І це був не перший випадок, коли обладнання команди зафіксувало сонячні аномалії в показаннях компаса. Фахівець із наукових даних ONC Алекс Слонімер наприкінці березня помітив у даних ті самі коливання магнітного поля, хоча й у меншому масштабі.
"Ми перевірили, чи не пов'язані ці коливання із землетрусами, але в цьому було мало сенсу, оскільки зміни в даних фіксувалися занадто довго та одночасно в різних місцях. Потім я провів зв'язок із сонячними спалахами, тому що Сонце було вкрай активним останнім часом", — каже Слонімер.
Його теорія підтвердилася. Саме сонячна активність вплинула на роботу компасів під водою. Зазначається, що деякі з цих компасів розташовані на глибині 2,7 км під поверхнею. Подібні аномалії, що збіглися із сонячними бурями в травні 2024 року, ще більше посилили зв'язок коливань із Сонцем.
"Зафіксовані коливання в кілометрах під поверхнею океану підкреслює масштаб недавнього сонячного спалаху. Такі дані можуть бути корисними для кращого розуміння географічного масштабу та інтенсивності сонячних бур, що відбуваються", — підкреслив президент і генеральний директор ONC Кейт Моран.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки