MENU

Пенсій не буде? У Кабміні порадили українцям готуватися працювати "до останнього"

723 0

Пенсій не буде? У Кабміні порадили українцям готуватися працювати "до останнього"

Українцям радять готуватися працювати стільки, скільки вони зможуть, оскільки державні пенсійні виплати будуть невеликими. Тож, самозабезпечення в похилому віці вимагатиме від громадян власних фінансових зусиль та перегляду ставлення до пенсійного забезпечення.

Про це в ефірі "Еспресо" розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

"Солідарні пенсії, зазвичай, у європейських країнах – це мінімальна гарантія", – пояснила Марчак. Вона додала, що для отримання високої пенсії люди повинні самостійно накопичувати кошти.

У Сполучених Штатах, за словами Марчак, солідарних пенсій взагалі не існує. Там громадяни самостійно накопичують гроші для забезпечення гідної старості. Вона зазначила, що Україні необхідно побудувати три елементи пенсійної системи: солідарні пенсії, які вже існують, а також загальнообов'язкову накопичувальну систему та приватні пенсійні накопичення.

Заступниця міністра наголосила на критичній демографічній ситуації в Україні. "В нашій країні один платник податків забезпечує пенсію для одного пенсіонера. Й надалі ситуація, скоріше за все, буде погіршуватися", – сказала Марчак. Вона порадила українцям починати відкладати додаткові кошти на власний "пенсійний рахунок" та готуватися працювати, поки це буде можливо.

Вона також висловила думку, що Україна має стати країною активного довголіття. Це означає, що громадяни повинні бути спроможними працювати так довго, як зможуть, та виходити на пенсію лише тоді, коли фізично не зможуть себе забезпечувати. Вона підкреслила, що для забезпечення гідного рівня життя у похилому віці українцям слід активно накопичувати кошти, оскільки державні виплати не зможуть повністю задовольнити їхні потреби.

Поточна політика держави спрямована на забезпечення мінімальних соціальних гарантій для всіх громадян. Проте, як зазначила Марчак, цих виплат не буде достатньо для комфортного життя у похилому віці. "Якщо людина хоче отримувати високу пенсію, вона повинна накопичувати гроші самостійно", – наголосила вона.

Відсутність солідарних пенсій у США, де люди самостійно накопичують кошти для своєї старості, є показовим прикладом для України. Впровадження трьохелементної пенсійної системи, яка включає солідарні пенсії, загальнообов'язкову накопичувальну систему та приватні пенсійні накопичення, допоможе забезпечити гідний рівень життя у похилому віці для українців.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини