Сили оборони уразили ворожу батарею С-300/400 під Бєлгородом: в ISW вказали на знаковість удару. ФОТО, ВІДЕО
Українські Сили оборони 1 або 2 червня розгромили російську батарею протиповітряної оборони С-300/400 у Бєлгородській області РФ. Пропагандисти одразу заявили, що по техніці завдали ударів за допомогою американської реактивної артилерійської системи M142 HIMARS.
Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Аналітики зазначили, що в уяві росіян будь-який український удар по законних військових цілях ворога буде "ударом Хаймарса", передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
У зведенні посилаються на геолокаційні знімки палаючої російської техніки, опубліковані в соцмережах 3 червня. На них видно дві знищені пускові установки та пошкоджений командний пункт російської системи ППО С-300/400. Зазначається, що ураження відбулося на полі на схід від Кисельова (на північ від Бєлгорода).
Російські джерела широко припускають, що ЗСУ використовували для удару надані США системи HIMARS. Але українські офіційні особи поки не прокоментували цю "бавовну" на території РФ.
За словами аналітиків, російська С-300/400 була розташована приблизно за 60 км від нинішньої лінії фронту на півночі Харківської області й більш ніж за 80 км від самого Харкова.
"Це в межах досяжності HIMARS, але перевищує дальність дії інших систем РСЗВ, які, як повідомляється, використовують українські сили, щоб бити по Бєлгородській області РФ", – кажуть в ISW.
Там також наголосили, що останнім часом пропагандисти дедалі частіше стверджують, нібито Сили оборони України використовують HIMARS для ударів по Бєлгородській області РФ. Вони роблять такі висновки, оскільки США частково зняли обмеження на здатність України використовувати надану Заходом зброю для завдання ударів по військових об'єктах у прикордонних районах Росії з Харківською областю.
"Але російські джерела, найімовірніше, продовжать характеризувати будь-який успішний удар у Бєлгородській області як удар HIMARS, незалежно від системи, що використовується", – вказали експерти ISW.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки