MENU

"Населений пункт щез": військовий розповів, що зараз відбувається навколо Роботиного

143 0

"Населений пункт щез": військовий розповів, що зараз відбувається навколо Роботиного

За словами воїна, Роботине нещодавно отримало статус "сірої зони".

Заступник командира 65 окремої механізованої бригади Тарас Михальчук з позивним "Іспанець" розповів "Українській правді", що зараз відбувається навколо Роботиного, про захоплення якого повідомляли росіяни 15 травня, інформує UAINFO.org

"Не буду казати, з якої сторони в мене зараз Роботине, але воно тут поряд є. Хоча… населеного пункту як такого немає, він щез: це просто пряма ділянка - на ній можна поле орати. Ми оборону тримаємо в окопах, будинків як таких уже немає. А колись тут школа була, до ста хатів, церкви не було, вона в Новопокровці (10 км на північний схід від Роботиного - ред.), де зараз ворог. Таке маленьке село. Роботине не захоплене, воно в "сірій зоні", там і наші сили є, і їхні", - зауважив він. 

За його словами, Роботине отримало статус "сірої зони" фактично тиждень тому - 13-17 травня. Військовий пояснив, що це сталося через снарядний голод в ЗСУ, адже для активних наступальних або оборонних дій потрібна артилерія. 

"Якщо немає артилерії, то чим ми обороняємося? Живою силою, людьми. Все впирається у відсутність сил і засобів. Плюс оця клоунада по телевізору - "за два тижні в Криму будемо", пропаганда ухилянства. Знаєте, ніби хтось то навмисне робить, щоб люди не йшли боронити Україну, а десь собі в глибокому тилу одяглися у вишиванку і казали "я - українець" під 100 грамів. Аж серце кров'ю обливається. У нас через це немає поповнення, а люди отримують поранення, видихаються, їм просто важко, вони по два роки вже воюють. Якось так", - наголосив "Іспанець".

Воїн зауважив, що брак снарядів на фронті був постійним. Якщо ЗСУ вистрілювали 10 снарядів, то армія РФ - 100, 150, 200. За його словами, все залежить від дня, коли зі 120-го міномета можна вистрілити тою чи іншою кількістю мін. 

"Зараз ситуація стала чуть-чуть краща, то буває і десять на один міномет, і 20. Але, на противагу москалям, не можу я собі 100 снарядів у день на один міномет дозволити. От сьогодні нас штурмували - кожен день ідуть штурми - ми вистрелили 15. Отаке. 82-й міномет, наприклад, це взагалі ні про що. Ним стріляти хіба по великому скупченню піхоти, але він неточний. Щоб стріляти по скупченню піхоти, треба одразу кілька мінометів - три, чотири, п'ять. А от 120-й - кращий, точніший і ефективніший", - запевнив Тарас Михальчук.

Крім того, як каже військовослужбовець, Сили оборони використовують на фронті європейські та американські боєприпаси. Він додав, що наразі дуже ефективними є FPV-дрони. 

Водночас Михальчук згадав про те, що у 2023 році починався наступ ЗСУ на Роботинському виступі. 

"Це був червень, почали його наша 65-та і 47-ма бригада, легендарна "Магура" швидко втратила свою можливість наступати. Тут стільки наміновано, стільки кілометрів нарито, оборонних споруд, ДОТів, бліндажів, "зубів дракона" - і все це ще до "лінії Суровікіна". По стежці йдеш: крок ліворуч, крок праворуч - підриваєшся. Я не думав, що тут буде наступ, думав, що буде демонстраційний відволікаючий маневр, як ми у 2022 робили (наступ на Нестерянку, село за 10 км на північний захід від Роботиного - ред.), коли був наступ на Харків і на Херсон. А ні, тут справді пішли, і це був жах!" - розповідає "Іспанець".

Він підкреслив, що крім мін, кожна посадка мала ПТУРи (протитанкова керована ракета - ред.). 

"Це було просто самогубство, через суцільне замінування іти в лобові атаки на посадки, які росіяни перетворили на ешелоновані укріпрайони. Я не розумів, як там можна було пройти! Чому? Бо в мене за плечима вже був штурм Нестерянки в серпні - вересні 2022 року, і там до повного контакту з п'ятнадцяти бронетранспортерів М-113 у мене дійшла тільки одна машина! Решта підірвалася на мінних полях. І це не 2023, а 2022 рік", - зауважив замкомбата 65-ї бригади.

Він додав, що в таких випадках не можна воювати технікою. 

"А коли пішла "Магура" - я спостерігав за двома штурмами, – це були просто лобові атаки технікою", - сказав Михальчук.

За його словами, швидше за все, вище керівництво не знало про настільки замінований шлях на Роботине. 

"Приходили до мене полковники, генерали, я їм усе показував, говорив, що я брехати не збираюся. Що в тій точці замість (українського – ред.) взводного опорного пункту, де має бути 30 людей, стоїть 4. Командири малювали, що в них там роти, батальйони, а цього не було взагалі", - підсумував військовий. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини