MENU

Знайдено ген, який може сповільнювати старіння: він є у всіх нас

836 0

Знайдено ген, який може сповільнювати старіння: він є у всіх нас

Дослідники з Китаю зробили відкриття, яке вже спрацювало на мишах.

Як пише Daily Mail, дослідники з Китаю з'ясували, що посилення гена, який є у всіх нас, може уповільнювати швидкість зношування клітин, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Китайські вчені зробили відкриття, вивчаючи ДНК плодових мух. Дослідники виявили ген, який визначає, чи помруть мухи молодими. Вони прогнали цей ген через базу даних людей і виявили збіг на 93% з людським геном, відомим як DIMT1.

У рамках експерименту людські клітини піддали впливу радіації, що певною мірою можна порівняти з віковою деградацією, яка відбувається з часом у людей. Клітини з посиленим геном DIMT1 "старіли" на 65% повільніше, ніж у контрольній групі.

За словами вчених, виявлений людський ген і ген комахи змінюють структуру мітохондрій, що відіграє роль у балансуванні окислювального стресу, який запускає процес старіння. Мітохондрії відповідають за вироблення енергії, яка необхідна клітинам для функціонування. Коли ж клітини не отримують енергії в повному обсязі, тоді тканини або органи в нашому організмі перестають працювати належним чином. Саме в цей момент починається процес старіння.

У дослідженні, коли вчені збільшили активність гена, плодові мухи жили на 95% довше. Далі команда провела дослідження з використанням людських клітин чоловіка, посиливши вироблення більшої кількості DIMT1 протягом трьох днів.

Модифіковані клітини зростали з тією ж швидкістю, що й у контрольній групі. Різниця з'явилася тоді, коли обидві групи клітин піддали радіації.

Змінені клітини старіли на 65% менше і росли на 24% швидше, ніж учасники контрольної групи.

Ба більше, команда також виявила, що лікування повернуло назад старіння у мишей. Миші з експериментальною генною терапією жили на 109% довше, ніж гризуни, які отримували плацебо. Поки що така генна терапія недоступна для людей, але автори дослідження вважають, що це може статися протягом 5 років.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини