MENU

Законопроєкт про "економічне бронювання" вже зареєстровано: які ліміти та правила він передбачає

308 0

Законопроєкт про "економічне бронювання" вже зареєстровано: які ліміти та правила передбачає

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який запроваджує концепцію економічного бронювання, що дозволяє суб'єктам господарювання бронювати критичних для економіки працівників, сплачуючи підвищений військовий збір у 20 тис. грн на місяць. Цей механізм має на меті зберегти важкозамінних спеціалістів і забезпечити безперервну роботу підприємств під час війни.

Про це повідомив голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. "У законі ми заклали концепцію "економічного бронювання", яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів", – зазначив він, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Основні положення законопроєкту

Депутати Верховної Ради зареєстрували законопроєкт №11331 "Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки", який впроваджує нову концепцію економічного бронювання військовозобов'язаних від мобілізації. Ось як працюватиме ця система:

  • сплата підвищеного військового збору: кожен суб'єкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у розмірі 20 000 грн на місяць за працівника, має можливість його забронювати;
  • поширення на всі суб'єкти господарювання: бронювання охоплює всі суб'єкти господарювання, що дозволяє уникнути проблем з бронюванням для представництв міжнародних компаній та фізичних осіб-підприємців (ФОПів). Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року;
  • регулювання Кабміном: відсоткова межа заброньованих та процедура бронювання визначатиметься Кабінетом Міністрів. Механізм сплати підвищеного військового збору детально описаний у пов'язаному законопроєкті №11332 "Щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов'язаних".

Як зазначив Дмитро Наталуха, створення законопроєктів стало результатом піврічної роботи великої команди спеціалістів. Вони проводили консультації, моделювали різні сценарії та вели діалог з урядовцями і бізнесом. Такий підхід дозволив врахувати інтереси всіх сторін та знайти оптимальні рішення для впровадження економічного бронювання.

З метою забезпечення ще більшої гнучкості та адаптивності, найближчим часом будуть подані два альтернативні законопроєкти. Вони включатимуть:

  • модель з бронюванням за рівнем зарплати: працівники, які отримують зарплату понад 35 000 грн, можуть бути заброньовані.
  • змішана модель: заброньованими можуть бути працівники з зарплатою понад 35 000 грн, а також фізичні особи-підприємці, які сплачують військовий збір у розмірі 20 000 грн.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини