В Італії стартує саміт лідерів G7, заплановано зустріч Зеленського і Байдена: усі подробиці
В Італії 13 червня стартує саміт лідерів країн "Великої сімки", головними темами якого стане війна Росії проти України, а також збройний конфлікт на Близькому Сході. Президент Володимир Зеленський також візьме участь у заході, зокрема він планує провести зустріч з головою Білого дому Джо Байденом.
Також у ході саміту політики мають остаточно вирішити долю російських активів, заморожених після нападу РФ на Україну. OBOZ.UA з'ясовував, чого чекати від зустрічі в Італії нашій країні, інформує UAINFO.org.
Окрім лідерів країн G7 – Італії, Франції, Німеччини, Великої Британії, США, Канади та Японії, очікується участь у саміті президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, прем'єр-міністра Індії Нарендра Моді, президентів Бразилії та Аргентини Луїса Інасіо Лула да Сілви та Хав'єра Мілея.
Війна РФ проти України у центрі уваги "Великої сімки"
Війна в Україні є головною темою на порядку денному саміту G7. Очікується, що під час консультацій із лідерами "Великої сімки" український президент вкотре вкаже на потреби ЗСУ для відбиття російської агресії. Зеленський, ймовірно, проситиме у партнерів більше далекобійної зброї, боєприпасів та ще більше можливостей протиповітряної оборони.
Варто зазначити, що напередодні саміту федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв Україні надання додаткових систем ППО. Водночас інші європейські країни, зокрема ті, на озброєнні яких є такі необхідні Україні ЗРК Patriot, зволікають із постачанням систем озброєння.
Відправка військовослужбовців НАТО в Україну
Крім того, під час саміту G7 в Італії, ймовірно, буде порушено питання розгортання західних військових сил в Україні. На сьогоднішній день країни "Великої сімки" не дійшли єдиної думки в цьому питанні. Найактивнішою залишається Франція, адже президент Еммануель Макрон уже неодноразово повторював, що готовий відправити свої війська в Україну.
Велика Британія також відкрита для відрядження своїх військових в Україну, але йдеться поки що лише про інструкторів та радників, які зможуть навчати українських військовослужбовців. При цьому Німеччина, Італія та Сполучені Штати виступають категорично проти відправки західних військ на територію України.
Багатомільярдна підтримка України
Голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев заявив, що саміт G7 в Італії буде дуже важливим для України у фінансовому аспекті, бо однією з головних тем, яка за ініціативою США обговорюватиметься на зустрічі, буде сек'юритизація російських активів.
За його словами, йдеться про випуск цінних паперів, забезпечених доходами від заморожених активів банку РФ у довгостроковій перспективі. За рахунок продажу цих цінних паперів планується надати Україні пільгове фінансування на суму близько 50 млрд доларів, починаючи з 2025 року. Водночас Гетьманцев наголосив, що зараз залишається багато неузгоджених питань, як буде структуровано угоду. Зокрема, поки що невідомо, які країни та в якій пропорції забезпечать фінансування та як будуть забезпечені гарантії того, що активи більша частина яких перебуває в ЄС, довгий час матимуть статус заморожених та генеруватимуть фінансовий потік.
Гетьманцев упевнений, що у разі схвалення питання надання фінансування це буде дуже важлива віха для України на найближчі роки. За його словами, це дозволить закрити потребу у зовнішньому фінансуванні на 2025 рік, яка Мінфіном оцінюється у 32 млрд доларів. Також парламентар наголосив, що Україна зможе отримати гарантію отримання такого фінансування незалежно від політичних циклів, зокрема виборів в США.
Зустріч Зеленського та Байдена на полях G7
Напередодні саміту G7 в Італії Білий дім анонсував двосторонні переговори президента США Джо Байдена із президентом України Володимиром Зеленським. Координатор стратегічних комунікацій у Раді безпеки США Джон Кірбі заявив, що глави держав зустрінуться, щоби обговорити "рішучу підтримку України як зараз, так і в майбутньому". Також Кірбі пообіцяв, що за підсумками зустрічі Байден та Зеленський дадуть пресконференцію.
У Білому домі обіцяють, що під час саміту "Великої сімки" будуть зроблені сміливі кроки, щоб показати диктатору Володимиру Путіну, що час не на його боці, і він не зможе перечекати підтримку США у боротьбі за свободу українського народу. Представник Білого дому також наголосив, що російська агресія не лише загрожує демократії в Україні, але фактично впливає на безпеку у всій Європі.
Крім того, за інформацією ЗМІ, під час переговорів Зеленський та Байден мають намір підписати двосторонню угоду про гарантії безпеки. За словами радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, підписавши таку угоду, Сполучені Штати дадуть зрозуміти, що підтримка України збережеться надовго в майбутньому.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки