Підпали, вбивства, кібератаки: НАТО не знає, як реагувати на гібридні атаки РФ, - The Hill
В НАТО не знають як дати раду російським гібридним атакам, аби не залишити їх без відповіді, але й не спровокувати повномасштабний конфлікт.
Ккраїни Балтії, Польща та Чехія висловлюють тривогу, що диверсії, а іноді й напади на людей зі смертельними наслідками, ймовірно спонсоровані Росією, становлять зростаючу загрозу для Європи та оборонного альянсу, інформує UAINFO.org з посиланням на американське видання The Hill.
"З усією серйозністю ми повинні відповісти, тому що якщо ми не відповімо, це наростатиме. І Росія відчує, що немає обмежень у тому, що вона може робити в наших країнах, і, очевидно, між союзниками також ведеться дискусія щодо того, якою була б найкраща відповідь", – розповів виданню посол Естонії в НАТО Юрі Луйк.
Лише за останні тижні в Європі сталося кілька інцидентів, в яких звинувачують Росію – глушіння сигналів GPS і зрив комерційного авіасполучення в Естонії, вбивство польського прикордонника, напад на російського політичного дисидента у Литві, хакерська атака на великі лікарні в Лондоні, кілька епізодів із підпалами в різних країнах НАТО.
Експерт із гібридної війни Елізабет Брау пояснила, що такі провокації важко виявити та передбачити заздалегідь, а чітких правил відповіді на них просто не існує.
"Причина, чому немає покарання, полягає в тому, що це не військовий напад, тому у нас немає книги правил, як реагувати", — сказала вона.
За словами експерта, серйозна проблема полягає також у тому, що вкрай важко довести причетність агресора до конкретного інциденту. Наприклад, чеській владі знадобилося сім років, щоб прямо звинуватити Росію в підпалі військового арсеналу у 2014 році.
"Ми не можемо відповісти тим же, і публічне засудження зовсім не лякає винуватця", — пояснює Брау.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки