MENU

"Дуже незначне просування": експерт пояснив, чи можна вважати Саміт миру першим кроком до початку переговорів між Україною і РФ

106 0

"Дуже незначне просування": експерт пояснив, чи можна вважати Саміт миру першим кроком до початку переговорів між Україною і РФ

Саміт миру у Швейцарії дав дуже незначний поштовх до початку можливих переговорів про завершення війни в Україні з державою-агресором Росією. Однак, найголовнішим результатом Саміту є те, що Захід укотре підтвердив, що підтримуватиме Україну в довгостроковій перспективі.

Таку думку OBOZ.UA висловив політичний експерт, доктор історичних наук Олексій Кошель, інформує UAINFO.org.

Він нагадав, що напередодні заходу президент України Володимир Зеленський казав про те, що Саміт можна порівняти з одним кроком дуже маленької дитини.

За результатами заходу, як зазначив експерт, можна сказати, що так і сталося – це крок маленької дитини та дуже незначне просування до можливих переговорів із Росією.

Читайте також: Столтенберг пояснив, від чого залежить тривалість війни РФ проти України

"Можемо згадати цитату Шольца (канцлер Німеччини Олаф Шольц. – Ред.) про те, що на Саміті мова про мир не йтиме. Дійсно, ми не могли очікувати чогось надзвичайного, чогось особливого. Ми отримали результат – невелике просування, дуже невелике просування", – зазначив Кошель.

Одним із найважливіших результатів Саміту миру є єдина, жорстка позиція країн Заходу, які можуть гарантувати підтримку України в довгостроковій перспективі.

"Цей результат, я вважаю, достатньо серйозний для нас, це хороший успіх для нас", – додав експерт.

Читайте також: У Білому домі прокоментували підсумки Глобального саміту миру

Також Кошель зазначив, що ще одним важливим результатом є те, що на Саміті миру було представлено на найвищому рівні (президентів і премʼєр-міністрів) 57 держав. Визначальною він назвав позицію основних "гравців", які можуть мати вплив на РФ.

Експерт не відкидає, що до наступної конференції стосовно України Захід зможе знайти аргументи для Росії, принаймні для компромісу в окремих питаннях.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба сказав, що Київ усвідомлює, що рано чи пізно справа дійде до прямих переговорів із Росією. Однак ця розмова не може вестись мовою ультиматумів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини