MENU

"Найстаршому 59 років": комбат розповів, як вік бійців та проблеми з ротацією заважають воювати

981 0

"Найстаршому бійцю 59 років": комбат розповів, як вік та проблеми з ротацією заважають воювати

У такому віці часто уповільнюється реакція та є низка проблем зі здоров'ям, каже командир батальйону.

Командир 7-го окремого стрілецького батальйону 65-ї окремої механізованої бригади Олександр Юрін розповів в інтерв’ю "Громадському"  про ситуацію із ротацією та відпустками на фронті, а також про бійців у віці, інформує UAINFO.org.

В він зазначив, що кожен підрозділ повинен тримати чітко визначену ділянку фронту.

"Якщо він іде в тил - хтось мусить стати на заміну. А цю заміну треба підготувати", - зазначив Юрін.

Крім того, зазначив комбат, на заміну також має прийти підрозділ, який може якісно вести бойові дії.

"Якщо бойовий підрозділ змінюється іншим бойовим — це одна справа. А якщо замість бойового підрозділу приходять хлопці зразу після навчального центру — може бути велика біда", - пояснює комбат.

Якщо немає досвідченої обстріляної зміни, то для батальйонів на передовій необхідно забезпечити належне поповнення, щоб можна було проводити ротацію бійців усередині підрозділу.

Читайте також: "Кожен боєць — це в нас унікальність: "азовець" розповів, що зараз з дефіцитом людей на фронті

"Має бути так: одні на бойовому чергуванні; другі готуються до своєї черги; треті відпочивають і підліковуються; четверті проходять бойове навчання. А ще треба мати когось для підстрахування на випадок форс-мажору, - каже комбат.

Він розповів, що у його батальйоні бувало, коли бійці мінялися "кожні три дні, і кожні шість днів, а інколи й по дев’ять днів були на позиції. Але відпочити після 9 днів хоч тиждень вони не могли, бо треба було знову виходити на зміну".

За його словами, наразі у нього дві роти на різних позиціях: в одній чергують кожні 5 днів, у другій — кожні два дні.

"І це за хорошого розкладу, якщо немає втрат. Якщо будуть утрати, навантаження збільшиться — і хлопці взагалі не матимуть часу ні на відпочинок, ні на навчання. Я й так мушу до виконання бойових завдань залучати хлопців з тилових підрозділів батальйону, бо нікому воювати", — нарікає він.

Для бійців, які воюють без ротацій, найзаповітнішою мрією стає відпустка. За його словами, з лютого 2022-го по одному разу у відпустці побував практично кожен боєць батальйону. Хто 5, хто 10, а хто 15 днів — залежно від обставин у сім’ї та ситуації на фронті.

У батальйоні складаються графіки відпусток, однак росіяни не дають їх дотримуватися.

Читайте також: "Всі хочуть мотивованих людей": виснажені українські бригади конкурують за кращих новобранців, – NYT

"Чисельність підрозділу не дозволяє виконувати завдання на лінії зіткнення, якщо ці люди підуть у відпустку", зазначає Юрін, підкреслюючи водночас, що навіть під час інтенсивних бойових дій можна і треба відправляти у відпустку людину, якій це справді необхідно.

Окрім того, середній вік військовослужбовців 7-го окремого стрілецького батальону 65-ї окремої механізованої бригади 50 років і більше. Найстаршому військовослужбовцю 59, але попри вік - це віданні бійці, які відповідально виконують свою роботу, розповів Олександр Юрін. 

"Середній вік моїх бійців - 50 років і більше. Так сталося. Найстаршому - уже 59. Це патріотично налаштовані чоловіки, які на початку повномасштабного вторгнення прийшли у свої ТЦК, це перша хвиля добровольців", - пояснив Юрін. 

За його словами, дехто потрапив до 7 батальйону після розформування інших підрозділів, але цим бійцям теж переважно за 50. Командир наголосив, що у такому віці важко воювати, адже вже уповільнюється реакція, є питання до фізичної форми та майже кожен військовий має якісь болячки.

"В одного варикоз, у другого нирки, у третього - проблеми з хребтом, у четвертого - з серцем. Це дається взнаки, коли треба висуватися на позицію за 4-5 км, ще й нести на собі боєзапас і воду на багато днів. Проте хлопці надійні, розуміють свій обов’язок. Зараз така ситуація, що кожна людина в підрозділі важлива - чи їй 50, чи 59", - поділився підполковник.

Читайте також: Важка проблема ротації: військовий вказав на жахливу статистику на фронті

Як відомо, Юрін і сам одноліток багатьох своїх підлеглих, адже у листопаді минулого року відзначив 50-літній ювілей. Він розповів, що, як кадровий військовий, рахує свої роки як "два за один". 

Видання зазначило, що ще за СРСР Юрін закінчив Львівське військово-політичне училище, потім був політруком, а пізніше перейшов на командну посаду. Вже 2010 року він пішов на пенсію, але в 2014 році повернувся в армію. Прослужив там 4 роки та звільнився за станом здоров'я, але з початку повномасштабної війни знову пішов у ЗСУ. Спершу був у ТЦК, з квітня 2023 року став начальником штабу 7 батальйону 65 ОМБр, а через чотири місяці - його командиром. 

Цей батальйон сформували у лютому 2022 року в Івано-Франківському ТЦК. Вже через півтора місяця він потрапив на "нуль" у Харківській області. З того часу безперервно воює на найгарячіших ділянках фронту. З квітня 2023 і до зараз підрозділ тримає позиції під Лиманом. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини