MENU

Музей в Оксфорді зняв з експозиції африканську маску, яку нібито заборонено бачити жінкам. ФОТО

700 0

Музей в Оксфорді зняв з експозиції африканську маску, яку нібито заборонено бачити жінкам. ФОТО

Містичний дерев’яний атрибут дозволялось використовувати під час церемоній та ритуалів лише чоловікам народу ігбо.

Музей Оксфордського університету "Пітт Ріверс" (The Pitt Rivers Museum) несподівано зняв з експозиції дерев'яну маску, яку за віруваннями африканського племені заборонено бачити жінкам. Співробітники закладу розмістили біля артефакту табличку з попередженнями про "культурну безпеку", а також видалили його зображення із вебсайту. Про це пише видання Daily Mail, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Як з’ясувалося, знята з експозиції маска була виготовлена нігерійським народом ігбо. За словами дослідників, цей містичний атрибут дозволялось використовувати під час церемоній та ритуалів лише чоловікам.

Цікаво, що примітки з попередженнями з’явились й біля низки інших експонатів.

"Тут можуть бути чутливі з культурної точки зору зображення, слова та описи, які зазвичай не використовуються у певних публічних або громадських контекстах", — вказано на офіційному вебсайті.

Маска нігерійського народу ігбо. Фото: The Pitt Rivers Museum

У довідці про дерев’яну маску ігбо було видалено фотографії, а опис супроводжується словами "не можна бачити жінкам". Крім того, кураторам заборонили публічно демонструвати її засобам масової інформації.

"Ми серйозно ставимося до культурної безпеки й прагнемо тримати в курсі кожного, надаючи відповідні поради", — йдеться у повідомленні.

Таке рішення викликало хвилю критики з боку відвідувачів музею. Серед інших на скандал відреагувала мистецтвознавиця та письменниця Рут Міллінгтон.

"Відмовляти всім жінкам у доступі до чогось, що вважається табу в одній конкретній культурі, мені здається крайньою позицією, особливо враховуючи, що це стосується сучасного, ліберального й освіченого суспільства. Безумовно, жінки мають право самі вирішувати, чи хочуть вони дивитися на артефакт, чи ні, попередньо прочитавши про культурні особливості", — зазначила вона.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини