MENU

Обмежень немає: експерт розповів про переваги модифікованого "Нептуна"

1113 0

Обмежень немає: експерт розповів про переваги модифікованого "Нептуна"

Ракета розроблялася з урахуванням можливості бити на відстань до 500 км.

Україна пришвидшила розробку нової версії ракети "Нептун", якою займається вже 14 років, сказав Анатолій Храпчинський – заступник директора української компанії з виробництва засобів РЕБ, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН. 

Він зауважив, що існує думка нібито це модифікована ракета Х-35 радянського зразка, але більшість компонентів у ній суттєво відрізняється від радянських ракет.

"Можливості цієї ракети доволі широкі. Вона розроблялася з урахуванням можливості бити на відстань до 500 км. Можливості цієї ракети дозволяють працювати як по суходолу, так і по морських цілях, залежить від комплектації. Вона в дії, активно перевіряється, відпрацьовується, оскільки зараз сприятливі умови для відпрацювання в бойових умовах", – сказав Храпчинський в ефірі "Київ 24".

Він також зазначив, що Україна може використовувати цю ракету для ударів по території РФ на будь-якій відстані, оскільки обмежень на використання українського озброєння по території РФ – немає. Храпчинський також вважає, що російські ППО не здатні боротися з таким типом ракет. 

"Більшість російського ВПК, зокрема і ППО, може збивати лише російські ракети. Те, що пропонує українське ВПК – ми бачимо і по БПЛА і по ракетах – це розробки, які мають цікаві міжнародні ідеї. Упевнений, що російська ППО не може протиставити щось проти українських ракет", – пояснив Храпчинський.

Експерт додав, що Україна втратила час з розробкою цієї системи, що наразі не дозволяє ефективно масштабувати цей процес, виготовляючи велику кількість ракет. 

"Крім того, під час захоплення Криму, було втрачено деякі можливості щодо розширення цих систем. Але зараз є потреба і я думаю, що українське ВПК може забезпечити мінімальні потреби, аби активніше масштабувати виробництво. Йдеться про десятки ракет. Не треба плутати українське ВПК з російським. Оскільки українське більш точне та технологічне. Ми бачимо, як РФ запускає велика кількість ракет, але долітає мало. Це пов'язано з низькою ефективністю цих ракет. Якщо ми кажемо про українську зброю, то один постріл – одне влучання – одне знищення. Не треба рівнятися на Росію, оскільки це не є ефективним рішенням ведення бойових дій", – додав Храпчинський. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини