MENU

Доісторичний хіпстер: знайдено нового динозавра-вегетаріанця у химерному капелюсі. ФОТО

626 0

Доісторичний хіпстер: знайдено нового динозавра-вегетаріанця у химерному капелюсі. ФОТО

Дослідники вважають, що він належав до групи динозаврів-вегетаріанців, відомих як цератопси.

Як пише IFLScience, десятки мільйонів років тому Землею бродили динозаври, які пізніше були знищені, як і більша частина всього живого на планеті, внаслідок падіння астероїда. Тепер вчені виявили новий вид, який ходив по планеті близько 78 мільйонів років тому, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Палеонтологи назвали новий вид Lokiceratops rangiformis, що в перекладі означає "рогате обличчя Локі, схоже на карибу", і вважають, що він блукав планетою близько 78 мільйонів років тому. Локіцератопс досягав у довжину близько 6,7 метра, а важив близько 5 тонн. Дослідження показує, що він також був вегетаріанцем. Але найцікавіше — це химерний капелюх на його голові.

Автори дослідження зазначають, що "головний убір" динозавра нагадує кінчик капелюха скандинавського бога Локі та його рогатого шолома, а роги різної довжини дуже схожі на карибу. Новий вид належить до групи рогатих динозаврів, також відомих як цератопсиди, які вперше з'явилися, як вважають учені, близько 92 мільйонів років тому.

За словами співавтора дослідження, професора Університету Юту, доктора Марка Лоуена, відомо, що саме ця група динозаврів дала початок кільком видам декоративно оздоблених динозаврів, проте тепер учені вважають, що ці тварини були значно різноманітнішими, ніж вважалося раніше.

Читайте також: Мисливці за Лохнеським чудовиськом не збожеволіли: тепер усе сходиться

Скам'янілості нового виду були виявлені в крейдяних безплідних землях північної Монтани. Автори дослідження також вважають, що члени цієї групи динозаврів, ймовірно, дуже швидко утворювали нові види.

Локіцератопс — четвертий цератопс і п'ятий рогатий динозавр, відомий науці загалом. Автори дослідження вивчили скам'янілості й вважають, що рогаті динозаври, схоже, жили на невеликій географічній території. Автори дослідження вважають, що представники цього виду були одними з найбільших і найбагатше прикрашених рогатих динозаврів на планеті. 

Читайте також: В Австралії виявили новий вид "павуків-убивць" зі здоровенними ногами, які можуть розгинатися

Особливістю цього виду вважається його химерний головний убір: на їхній голові красувався один з найбільших рогів з оборками. За словами Лоуена, наявність такої масивної голови вимагала від Локіцератопса масивних м'язів шиї, що дало б змогу врівноважити голову. Тваринам також потрібна була неймовірна кількість калорій на день, щоб підтримувати настільки масивне тіло.

Локіцератопс був найбільшим рогатим динозавром свого часу, але, що цікаво, він був одним із п'яти, що жили разом одночасно. Раніше вважалося, що не більше двох видів рогатих динозаврів можуть співіснувати, але велика голова Локіцератопса спростувала цю теорію.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини