MENU

Найбільшою авіабазою НАТО в Європі може стати село в Румунії

499 0

Найбільшою авіабазою НАТО в Європі може стати село в Румунії

У Румунії військово-повітряна база імені Міхая Коґельничану (МК) отримала свою назву від села, яке знаходиться поблизу, на честь ліберального політика 19 століття.

Тепер це місце перетворюється на найбільшу базу НАТО в Європі, яка перевершує навіть Рамштайн, що знаходиться у Німеччині, інформує UAINFO.org з посиланням на BBC

Найближчим часом на базі МК з'явиться ескадрилья румунських літаків F-16, які нещодавно були куплені у Норвегії, а також безпілотники MQ-9 Reaper. Через ці фактори з'явиться військове містечко, через яке буде проходити ротація військовослужбовців армії, військово-повітряних і військово-морських сил НАТО з 32 країн світу, зазначають у матеріалі.

Останніми на базу прибули фіни. Вона розташована всього за 20 км від узбережжя Чорного моря, за 300 км від Одеси та за 400 км від окупованого Севастополя. 

"Тут набагато більша присутність США, набагато більше інфраструктури, житла, людей і техніки", - підкреслив пілот ВПС США Чарлі Тагга.

Він зазначив, що війна Росії в Україну змінила як райони, над якими літає пілот, так і стратегічну позицію місії. У 2021 році під час його останнього туру пілоти винищувачів НАТО літали далеко над міжнародними водами у Чорному морі. Проте тепер вони дотримуються 12-мильної зони над румунськими і болгарськими територіальними водами, "щоб уникнути непорозумінь, ескалації ситуації з росіянами".

Читайте також: Стало відомо, які бази Росія використовує для бомбардувальників, що атакують Україну

"Раніше ми були тут для стримування будь-якої російської агресії. Зараз це більше запевнення інших країн НАТО, таких як Румунія, що ми тут і готові захищати", - зауважив Чарлі Тагга.

Пілот наголосив, що відколи він сюди прибув, не було жодного виклику на перехоплення російського літака, але все ж під час попередніх місій над Балтикою такі виклики спостерігались. 

"Вони просто пролетять повз - це не суперечить жодному міжнародному праву, вони мають на це право. Але ми поставимо свій літак поруч з літаком супротивника. З точки зору позерства, це показує росіянам... що ми активні. Ми літаємо з озброєними літаками, тож це надсилає чіткий сигнал. І це також надає нам цінну розвідувальну інформацію, ми записуємо серійні номери літаків і зброю, яку ці літаки перевозять, тож це також входить в загальну розвідувальну картину", - додав військовий.

У BBC зазначили, попри те, що літаки НАТО уникають непотрібних зіткнень з росіянами, все ж траплялися інциденти над Чорним морем. Зокрема у вересні 2022 року російський пілот неправильно зрозумів команду наземного управління та ледь не збив британський літак-розвідник з екіпажем до 30 осіб.

Також у березні 2023 року російський винищувач Су-27 спеціально збив американський безпілотник MQ-9 Reaper, який летів з Румунії над міжнародними водами. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини