MENU

Небезпечні позаземні цивілізації: чому вчені вважають, що не варто шукати іншопланетян

771 0

Небезпечні позаземні цивілізації: чому вчені вважають, що не варто шукати іншопланетян

На думку деяких учених, пошук позаземного розуму може погубити все людство.

Як пише IFLScience, уже багато десятиліть учені з різних країн світу прослуховують космос за допомогою радіотелескопів, щоб зловити сигнали від потенційних розумних інопланетян. Поки що жодних сигналів отримати не вдалося. З іншого боку, вчені також уже відправили повідомлення для позаземного розуму, сподіваючись, що їх отримають інопланетяни й таким чином можна буде вступити з ними в контакт. Але деякі дослідники вважають, що не варто цього робити, адже це може призвести до загибелі всього людства і для цього є причина, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Повідомлення для іншопланетян

Люди вже відправили повідомлення для потенційних позаземних цивілізацій на борту космічних апаратів "Вояджер-1" і "Вояджер-2", а також знаменитий радіосигнал, відомий як "Послання Аресібо". Ці повідомлення містять інформацію про Землю, її жителів і про те, де знайти нашу планету.

9 років тому міжнародна група вчених створила організацію METI International, кінцева мета якої полягає в розсилці повідомлень для інопланетних цивілізацій. У 2017 році перше таке повідомлення було відправлено до потенційно населеної планети, схожої на Землю, під назвою GJ273b, розташованої на відстані 19 світлових років від нас.

Однією з причин, через яку цілі METI International викликають суперечки в науковій спільноті, є одне з пояснень парадоксу Фермі (якщо інопланетяни існують, то чому їх досі не знайшли), що має назву гіпотеза Темного лісу. Згідно з цією гіпотезою, позаземні цивілізації приховують факт свого існування, адже невідомо які наміри мають інші розумні істоти у Всесвіті. Тобто інші цивілізації можуть бути дуже ворожими.

Чому не варто говорити "Привіт" іншопланетянам?

Наприклад, одна миролюбна цивілізація раптом знаходить іншу таку саму цивілізацію в космосі, яка має приблизно той самий рівень технологічного розвитку. Але точно ж невідомо, чи не є та, інша цивілізація насправді вороже налаштованою щодо інших.

Є ще одна проблема. Уявімо собі, що повідомлення із Землі досягло далекої населеної планети, де живуть розумні інопланетяни. Але з огляду на величезну відстань, цей сигнал летів туди довгі роки, може століття. Також багато років знадобиться на отримання відповіді від інопланетян. Тому ми не можемо знати, чи не просунулися вперед у технологічному плані за цей час інопланетяни. Тому, навіть якщо спочатку здавалося, що ця цивілізація миролюбна, за сотні років усе могло змінитися.

Згідно з гіпотезою Темного лісу, позаземні цивілізації можуть приховувати факт свого існування через те, що вони можуть бути атаковані більш розвиненою цивілізацією. Адже існує ймовірність того, що ворожі інопланетяни, які отримали сигнал від інших розумних істот, вирішать знищити останніх. Теоретично вони можуть це робити для того, щоб не бути самим знищеними.

За кілька днів до своєї смерті у 2018 році відомий фізик Стівен Гокінг говорив, що не потрібно починати спілкування з інопланетянами та надсилати в космос повідомлення. Його головний аргумент полягав у тому, що невідомо, на якому технологічному рівні перебувають ці інопланетяни. А як показує історія людства, зустріч двох цивілізацій, більш розвиненої і примітивної, закінчувалася катастрофою для останньої. І зараз деякі вчені наполягають на тому, що потрібно мовчати і не повідомляти про себе на весь космос.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини