Окупанти повністю знищили "Херсонес Таврійський" в Криму: на його місці звели новобуд
Російські окупанти та їх поплічники повністю зруйнували Херсонес Таврійський у тимчасово захопленому Севастополі. Цей історичний античний комплекс колись був визнаний об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО.
Про це повідомила старша наукова працівниця Інституту археології НАН України Евеліна Кравченко, інформує UAINFO.org з посиланням на “УП. Життя”.
Вона підкреслила, що російські військові не лише знищили унікальні архітектурні пам'ятки, але й встановили на їхній місці нові будівлі, включаючи амфітеатр, який став причиною навантаження на оригінальні структури.
У період з 2015 по 2016 роки будівельники загородили археологічні залишки башт, стін і колон оглядовими майданчиками, а на місці давньої цитаделі розпочали будівництво археологічного парку "Новий Херсонес".
Читайте також: Росіяни в Криму влаштували виставку із награбованими експонатами з Кам'яної могили
Додатково, значна частина знайдених артефактів, таких як фрески, посуд, предмети побуту та ікони, була вивезена до Росії, що ще більше підірвало історичну цінність місця.
"Росіяни нічого не тямили в геологічній ситуації на цьому місці, тому розпочали знімати ґрунт на території звичайними екскаваторами. Якимось чином вони розкопали там давнє джерело, тому все залило", – розповіла Кравченко.
На теперішній момент на території колишніх археологічних залишків зведено практично нове місто. Окрім цього, на місці колишнього городища росіяни звели Собор святого Володимира, який був освячений Московським патріархатом.
Читайте також: ЮНЕСКО взяло ще п’ять об'єктів культурної спадщини України під посилений захист
Варто зазначити, що античне місто Херсонес Таврійський, що перекладається як "місто Бога сонця Хора", розташоване на Гераклівському півострові у Криму і є найбільшою пам'яткою Візантії у світі. Цей історичний комплекс існував протягом 900 років до створення Східної Римської імперії. Він був зведений у VI ст. до н. е.
У червні 2013 року Херсонес Таврійський був внесений до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, але після окупації Криму Росією утримання його історичної цілісності стало майже неможливим.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки