MENU

Аномальний сезон: ціни на головні літні ягоди впали на 38%

1033 0

Аномальний сезон: ціни на головні літні ягоди впали на 38%

В Україні в 2024 році сезон популярних ягід – малини та вишні – розпочався значно раніше, ніж звичайно. На ринок потрапило відразу багато продукції високої якості, що призвело до суттєвого падіння ціни. Порівняно з минулим роком вишня та малина коштують уже на 36-38% дешевше – у середньому 50 грн та 115 грн за кілограм відповідно (проти 80 грн та 180 грн у червні-2023).

Про це розповів аналітик "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ) Максим Гопка, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

"Через раннє тепло пропозиція вже в середині червня була досить великою, тому й ціни відрізняються від минулорічних. Якість цих продуктів висока, що дозволяє зберігати продукцію довше", – зазначив фахівець.

Ті самі причини називала керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" Тетяна Попович. "Завдяки сприятливій погоді старт сезону малини відбувся на три тижні раніше за минулорічний, що дало хороший урожай і відчутно нижчі ціни", – пояснювала експерт.

Сезон продажів вишні в Україні, за її підрахунками, розпочався на 2,5 тижня раніше ніж минулорічний. Це також сталося завдяки сприятливим погодним умовам, які сприяли швидкому дозріванню ягід. "Перший збір вишні відбувся ще 30 травня, що дозволило фермерам швидше вивести продукцію на ринок", – зазначила спеціалістка.

Читайте також: Зарплати в Україні зросли у трьох галузях: позначився дефіцит кадрів

Вишня та малина: ціни в супермаркетах і на ринках сильно різняться

У супермаркетах ціни на малину поки що "кусаються" і стартують від 199 грн. Однак на оптово-роздрібних ринках "Столичний" та "Шувар" ягоду продають у середньому за 110-115 грн/кг.

За прогнозами Гопки, Україна цього року зможе вдало експортувати малину через зменшену пропозицію на світовому ринку. За попередніми прогнозами, найбільші світові виробники малини мають труднощі з виробництвом, що впливає на їх врожай.

А ось у самій Україні тим часом падає виробництво кісточкових, зокрема й вишні. За словами Гопки, за останні чотири роки показник по вишні просів на 10%.

"Що стосується зменшення виробництва, то в деяких роках були й сезонні причини, що вплинули на врожай, а також окупація територій та збільшення військових дій на території України. Наприклад, Донецька та Запорізька області були насичені садами, які наразі недоступні", – розповів експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини