MENU

Замість модних "суперфудів": чим корисні українські ягоди

659 0

Здоров'я

Відома фраза із Зоряних воєн "May the Force be with Us!" може справедливо бути застосована і для ягід – May the Force of berries be with Us.

Багатьом відоме моє іронічне ставлення до поголовного захоплення модними "суперфудами", але українські ягоди для нашого виживання та довголіття мають особливе значення. Причиною цього є концентрат біологічно активних сполук, які впливають, без перебільшення, на всі функції нашого тлінного тіла.

1. Полуниця – багата фізетином, що має нейропротективну дію, тобто захищає нейрони від накопичення бета-амілоїдного білка, що є одним із винуватців хвороби Альцгеймера.

2. Гранат (а також журавлина, малина, полуниця, але все ж найбільше – гранат) – містить елагову кислоту, завдяки їй бактерії кишківника синтезують уролітин А. Уролітин надзвичайно цінний для наших м'язів: він сповільнює їхню вікову дегенерацію (саркопенією, яка у старості викликає безсилля). Так от, уролітин А допомагає м'язовим клітинам позбуватися старих і шкідливих мітохондрій, сприяє утворенню нових, молодих і корисних, які виробляють молекули АТФ, на відміну від старих, які виробляють надмірно вільних радикалів.

Читайте також: У чому користь шипшини – пояснює дієтологиня

До речі, якщо надумали пити гранатовий сік, то краще робіть його зі свіжих ягід, бо магазинний хоч і корисний, але був простерилізований, а вже одне слово "стерилізація" наштовхує на думку про безплідність, зокрема, і цінних речовин.

3. Обліпиха (горобина, малина, гранат, виноград, але обліпиха найбільше) – багата на урсолову кислоту, що має протизапальну дію, допомагає жировим клітинам позбавлятися від жиру. А ще стимулює пам'ять, здатність до навчання, і так само захищає м'язи від атрофії. Ну і протиракову дію також має, як і всі інші ягоди.

4. Журавлина – має протипухлинну дію, через вміст міріцетину, яку пов'язують зі здатністю міріцетину активувати імунні клітини (NK-кіллери). Також захищає клітини мозку і серця від старіння.

Читайте також: Як розпізнати сезонну депресію і впоратися з нею – поради психолога

5. Чорниця – багате джерело потужних антоцианідінів, які особливо потрібні для сповільнення старіння. Захищає сітківку очей, покращує передавання нервових імпульсів, зменшує ризик хвороби Альцгеймера та Паркінсона, нормалізує рівень цукру в крові.

Загалом всі ягоди омолоджують мікробіоту кишківника, тобто допомагають вижити бактеріям, які цінні тим, що синтезують багато сполук, які захищають і слизову кишківника від запалень, пухлин, а також мозок, серце і знижують ризики хвороб, пов'язаних зі старінням – цукрового діабету 2 типу, ожиріння, гіпертонію, атеросклерозу та багатьох інших.

Тому висновок: їжте ягоди! Свіжі та заморожені. Щодня і різні. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини