MENU

Під антарктичними водами знайшли величезну річкову систему, яка існувала 40 млн років тому

455 0

Під антарктичними водами знайшли величезну річкову систему, яка існувала 40 млн років тому

Геологи, які розкопують масивний льодовиковий щит Західної Антарктиди, натрапили на залишки стародавньої річкової системи, яка колись протікала майже на 1600 км,

Згідно з висновками геологів, які були опубліковані в журналі Science Advances, це відкриття дозволяє зазирнути в історію Землі та натякає на те, як екстремальні зміни можуть зробити планету іншою, інформує UAINFO.org з посиланням на Space.com

"Якщо ми думаємо про потенційно серйозну зміну клімату в майбутньому, нам потрібно вивчати періоди в історії Землі, коли це вже відбувалося", - пояснив в інтерв'ю Live Science співавтор дослідження і седиментолог з Центру полярних і морських досліджень ім. Гельмгольца Інституту Альфреда Вегенера в Німеччині Йоганн Клагес.

У виданні нагадали, що між 34 мільйонами та 44 мільйонами років тому, в епоху пізній еоцен, атмосфера Землі значно змінилася, адже рівень вуглекислого газу різко впав, а глобальне похолодання спричинило утворення льодовиків на вільній від льоду Землі. 

Читайте також: Найглибша яма континентальної Землі: що ховається під льодами Антарктиди. ВІДЕО

Також відомо, що кількість вуглекислого газу наприкінці еоценового періоду була майже вдвічі більшою, ніж сьогодні. Проте Клагес наголосив, якщо рівень парникових газів продовжуватиме зростати, то він може бути схожим до прогнозованого близько за 150-200 років. 

"Але розкриття минулого виявилося складним завданням. Більша частина Західної Антарктиди сьогодні вкрита льодом, що ускладнює доступ до осадових порід, які мають вирішальне значення для вивчення ранніх середовищ. Геологи часто покладаються на тип зерен, мінералів і скам'янілостей, що містяться в цих відкладеннях, щоб з'ясувати, якими були умови, характерні для тієї чи іншої місцевості", - пояснюють у виданні.

Наразі Клагес та його команда аналізують частини основних відкладень, які відносяться до пізнішого олігоцен-міоценового періоду (близько 23 мільйони років тому). Завдяки цьому геологи зможуть краще прогнозувати клімат у майбутньому. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини