Як закінчиться війна з РФ: експерт не виключає спроб дипломатичного врегулювання
Для завершення війни України з Росією буде зроблена спроба дипломатичного врегулювання, і обидві сторони зараз готуються до переговорів.
Про це заявив в інтерв'ю керівник Східної програми Польського інституту міжнародних відносин доктор Даніель Шеліговський, інформує UAINFO.org з посиланням на Kyiv Post.
"На мій погляд, буде зроблено спробу дипломатичного врегулювання цього конфлікту. Зараз ми перебуваємо напередодні переговорів - і Україна, і Росія готуються до них. Переважно це пов'язано з майбутніми президентськими виборами у США. Обидві сторони створюють міжнародні коаліції, які підтримують їхнє бачення припинення війни", - заявив він.
За його словами, найближчим часом кожна зі сторін оцінюватиме свої сили і намагатиметься зміцнити власну позицію.
Після цього вони чекатимуть результатів виборів у США. Як вважає експерт, і Київ, і Москва розуміють, що після виборів у США на них будуть тиснути з метою ініціювати мирні переговори.
"Обидві сторони очікують, що в разі перемоги Дональда Трампа він спробує посадити їх за стіл переговорів. Тому кожна зі сторін уже зараз демонструє американським республіканцям свою готовність до переговорів і представляє підтримуваний міжнародним співтовариством план припинення війни", - каже він.
Читайте також: Сценарій вже відпрацювали: політолог розкрив, як РФ може почати війну з країнами Балтії
Водночас, вважає експерт, Росія не зацікавлена в переговорах і лише створює видимість готовності до них. Однак цієї видимості готовності до переговорів може бути достатньо, щоб Трамп повірив, що діалог із росіянами можливий.
"Проблема в тому, що кожного разу, коли ми сідаємо з Росією за стіл переговорів, Росія переслідує максималістські цілі, а Захід починає з поступок і самообмежень. Це явно ставить Захід і Україну в більш слабке становище, оскільки від самого початку дає Росії перевагу", - вважає він.
Експерт не впевнений у тому, що зараз можливе дипломатичне вирішення конфлікту.
"Питання має структурний характер. Обидві сторони заявляють конституційні права на одну й ту саму територію, що робить практичний компроміс важкодосяжним. Теоретично можна було б розглянути можливість спільного контролю або опіки над територією, але ніхто не готовий відкрити скриньку Пандори і погодитися на силову зміну кордонів у Європі, оскільки це підірвало б усю міжнародну систему, включно з ООН", - каже він.
На думку експерта, навіть якщо мирні переговори відбудуться, вони не покладуть край війні.
"На мій погляд, найімовірнішим сценарієм на зараз є де-факто заморожений конфлікт без мирної угоди. Смію стверджувати, що такий сценарій кращий для України, ніж заморожена війна з формальним дипломатичним рішенням, яке вимагатиме від України поступок. Досвід Мінських угод показує, що вони зв'язали руки українцям, але не росіянам", - зазначає Шеліговський.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки