"Переслідує декілька цілей": експерт пояснив, для чого Росія залякує руйнуванням дамб ГЕС
Видаючи брехливі заяви про нібито підготовку Україною до руйнування дамб ГЕС, держава-агресор Росія має на меті не тільки залякати українське населення, а й чинити тиск на західні країни. Таким шантажем росіяни, можливо, хочуть "запросити" Україну й Захід до "діалогу".
Вони прагнуть показати, що наступна зима для України буде дуже важкою, якщо дамби будуть зруйновані, і підвести до того, щоб "заморозити" війну до початку зими. Таку думку в коментарі OBOZ.UA висловив експерт зовнішньої та внутрішньої політики Українського Інституту Майбутнього Ігар Тишкевич, інформує UAINFO.org.
"Тут питання ще в тому, чи є в Європейському Союзі вільні потужності електроенергії та чи є технічна можливість цю енергію постачати до України. Відповідно, це може бути посил – поговорімо про те, щоб вийти на якусь заморозку війни до початку зими", – сказав експерт.
Крім того, такими заявами росіяни можуть створювати попередній інформаційний шум перед майбутньою атакою на ці об'єкти, щоб потім звинуватити в них Україну.
"Друга річ – це можливе створення попереднього інформаційного шуму перед майбутньою атакою на ці об'єкти. Це також можливо. Якщо не на самі дамби, то принаймні на розподільчі потужності біля цих електростанцій. Але в такому разі росіяни можуть сказати – ми ж говорили, це ж самі українці", – зазначив Тишкевич.
Також це може бути спроба вкотре залякати український народ, який і так вже помітно нервує через відключення електроенергії.
"З одного боку, люди розуміють, що це змушена міра, а з іншого – рано чи пізно зростає невдоволення. Відсутність нормальної комунікації зі сторони влади породжує, в тому числі недовіру. Плюс російська інформаційна операція щодо того, що начебто електрика є. На цьому тлі заяви про те, що можуть бути зруйновані ще дві гідроелектростанції, означають, що генерації буде менше, зокрема, маневрової. Відповідно так, це збільшення тривожних настроїв", – сказав він.
Експерт додав, що росіяни, ймовірно, поставили перед собою кілька завдань у контексті вкидів про руйнування ГЕС. Залежно від того, який з ланцюжків цієї логіки спрацює на цільову аудиторію, той і буде далі розвиватися.
Якщо такі заяви росіян спрямовані більше на західну аудиторію, це у певному сенсі є запрошенням до "діалогу" через підняття ставок. Однак, як наголосив Тишкевич, у нас триває війна, однією зі складових якої є інформаційні операції.
Відповідаючи на запитання про те, чи може Україна якось підготуватися до таких можливих терактів, експерт відповів, що, ймовірно, ні.
"Якщо в нас є великі обсяги води, то чи ти будеш готуватися, чи не будеш готуватися, результати будуть приблизно однакові. Тому що готуватися можна лише одним способом – самим зупинити роботу і спустити водосховища, але перепрошую, це абсурд", – підсумував він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки