Хто по всьому світу закидає кросівки на дроти: навіщо їм це і чому не варто їх чіпати
У якому б куточку світу ви не опинилися, вам, ймовірно, зустрінуться кросівки, що висять на лінії електропередач. Це зовсім не рідкість у нашому світі й дослідники зазначають, що на те є маса причин.
Закидання взуття на дроти відбувається по всьому світу і з найрізноманітніших причин, а тому вчені зібрали кілька з найпоширеніших, що лежать в основі цієї дивної, здавалося б, поведінки, інформує UAINFO.org з посиланням на IFLScience.
Меморіал
Тисячоліттями люди намагаються увічнити пам'ять про померлих, свідченням тому є могили та поховання, що датуються ще неандертальцями. Відтоді ми придумали безліч способів вшанувати пам'ять близьких: від Memento Mori до підвішування взуття на лініях електропередач.
Територія
Існує теорія, що взуття на лінії електропередач також може бути маркером "активності банд", маркуванням території або передачею повідомлення, наприклад про те, де можна купити заборонені речовини. Утім, деякі дослідники вважають, що ця теорія не більше, ніж просто легенда, оскільки насправді просто не існує єдиної відповіді на запитання, чому люди закидають взуття на дроти.
Читайте також: Як підібрати взуття до джинсів: універсальні рішення?
Дослідники поспілкувалися з ув'язненим в'язниці штату Міссурі Патріком Старром, колись високопоставленим членом банди Bloods. Він розповів, що вони справді позначали таким чином територію. Водночас інші ув'язнені розповіли, що за допомогою кросівок на дротах вшановували пам'ять убитих хлопців із району.
Насмішка
Стандартний опорний стовп має висоту близько 10 метрів, а тому вважається чудовим місцем, щоб закинути туди чиїсь кросівки. Дослідники виявили, що така поведінка часто спостерігається у підлітків як глузування або спроба розлютити однолітка.
Водночас спроба зняти кросівки з лінії електропередач може виявитися фатальною. Гумове взуття або рукавички навряд чи зможуть захистити від ураження струмом від лінії електропередач, а тому вчені не радять намагатися зняти взуття з дротів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки