Атака по аеродрому в Морозовську: експерт пояснив, в чому її сенс
На аеродромі у Морозовську базуються носії керованих авіаційних бомб, які ворог скидає на українців.
Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко вважає, що атаки по російських військових аеродромах, наприклад, у Морозовську, де базуються бомбардувальники, потрібно, щоб вивести з ладу саме літаки, а не інфраструктуру. Про це експерт розповів під час телемарафону, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Він зазначив, що поки західні союзники не дозволяють ЗСУ завдавати ударів, наприклад, балістичними ракетами ATACMS іноземного виробництва по військових об’єктах противника, в тому числі аеродромах що на території РФ. Тому Сили оборони на зараз використовують для цього свої дрони. Зокрема, сьогодні у соцмережах з’явилася інформація про нібито атаку по військовому аеродрому у місті Морозовськ Ростовської області, де нібито через це виникла пожежа.
За словами Коваленка, на аеродромі у Морозовську базуються, зокрема, бомбардувальники Су-34.
Читайте також: Дрони СБУ атакували російську базу прикордонної охорони на озері Донузлав у Криму, – джерела
"Тобто, саме ті літаки, які є носіями керованих авіаційних бомб, та їх знищення - ефективний метод боротьби з КАБами. Знищення їх ATACMS з бойовою касетною частиною, звісно, було б набагато ефективнішим. Але немає дозволу…", - сказав Коваленко.
Водночас він додав, що, виходячи з відео, яке розповсюджено у соцмережах, дронова атака має результат – сталося влучання, ймовірно, займання якихось бойових одиниць.
Експерт сказав, що треба дочекатися офіційної інформації про результативність цього удару, але сказав, що у дронових атак є нюанс, який "треба визнавати".
"У дрона – дозвукова швидкість. Він літає зі швидкістю 150-180-200 кілометрів на годину... Тому, коли з’являється загроза нальоту дронів, все ж таки російські окупанти мають деякий час для того, щоб якісь свої літаки перебазувати. До речі один з Су-34 вони втратили під час одного з таких перебазувань – він сам впав через технічну несправність, через те, що ресурс в нього вже був відпрацьований", - розповів Коваленко.
Проте, за його словами, не всі літаки встигають залишити аеродром, злітно-посадкову смугу, ангари, якщо вони є (а їх там дуже мало, насправді). Тобто, як додав оглядач, можна на ці об’єкти полювати та влучно знищувати.
Читайте також: У Курській області після атаки БПЛА спалахнув завод. ВІДЕО
Він також розповів, що, якщо казати за необхідність атакувати саме аеродроми, то це удари по інфраструктурі, смузі, але ракетами з зовсім іншою бойовою частиною, в першу чергу, проникаючого, осколково-фугасного типу. Тому що ракети з касетною бойовою частиною – виключно для знищення великого скупчення техніки на великій площі.
Окрім того, як вважає експерт, є ще нюанс. Злітно-посадкова смуга, якщо буде пошкоджена, її можна буде відремонтувати. За даними Коваленка, на це може піти від декількох тижнів до декількох місяців, залежно від того, наскільки серйозні пошкодження, чи ще швидше.
"Але якщо ворог втрачає Су-34, то у середньому на будівництво одного такого літака з нуля потрібно 3-4 місяці. Отже, якщо вони втрачають 3-4 літаки, то це пів року дефіциту саме цієї бойової одиниці. Тому знищувати самі літаки ефективніше, ніж намагатися пошкодити злітно-посадкову смугу", - сказав оглядач.
Також він прокоментував нещодавній удар по аеродрому "Міллерово" у Ростовській області. За даними Коваленка, там розміщуються бойові літаки, гелікоптери ворога. Також був суттєвий запас палива (авіаційного керосину).
"Удар по цьому аеродрому – частина системної роботи", - додав аналітик.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки