MENU

Чому собаки схожі на своїх господарів: результати дослідження

658 0

Чому собаки схожі на своїх господарів: результати дослідження

Якщо уважно придивитись до собаки та його власника, то можна помітити схожість. Результати досліджень показують, що люди часто вибирають домашніх улюбленців, які подібні на них.

І справа не тільки в зовнішності. Люди інстинктивно обирають собаку, який також буде відповідати їхньому характеру, пише LiveScience, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

"Хоча це не універсальне явище для всіх власників і собак, але є деякі докази того, що породисті собаки та власники, як правило, певною мірою схожі один на одного", – сказала експертка благодійної організації захисту тварин у Великобританії Катріна Голланд. 

Кілька досліджень виявили, що люди можуть успішно зіставляти зображення породистих собак із зображеннями їхніх власників на рівнях, вищих за випадкову ймовірність. В одному дослідженні учасники змогли підібрати собак до їхніх господарів незалежно від того, чи було їм сказано вибрати справжні пари собака-власник, чи просто вибрати пари, які виглядали однаково. 

Інше дослідження 2015 року показало, що риси обличчя, особливо очі, більш важливі для сприйняття схожості, ніж такі якості, як розмір, зачіска чи фізична форма. Коли експерт показав учасникам дослідження лише очі реальних та фальшивих пар собак-власників, вони досить точно визначили, де правдиві господарі та їх улюбленці. Але коли вони замаскували область очей, показник успішності впав до 50%.

А ось дослідження 2004 року показало, що песики і їх власники не набувають спільних рис з часом. Зазвичай, схожість помітна з перших днів співжиття. Це говорить про те, що люди вибирають собак, які з самого початку схожі на них.

Дослідження людської поведінки неодноразово доводили, що люди обирають друзів, партнерів, які схожі на них. Те ж саме відбувається, коли ми вибираємо домашніх тварин. 

"Ми віддаємо перевагу собакам, які виглядають схожими на нас через "простий ефект експозиції". Тобто люди віддають перевагу знайомим предметам (чи схожим рисам, які бачать у дзеркалі), а не тим, яких вони не бачили раніше або бачили рідко", – пояснила Катріна Холланд. 

Чудовий приклад ефекту простої експозиції можна спостерігати крізь призму музики: пісня, яка, можливо, вам і не дуже сподобалася вперше, стала улюбленою, якщо ви її слухали згодом щодня. Те саме із зовнішністю: люди постійно бачать власне обличчя, тож повторюваний вплив призводить до того, що вони надають перевагу рисам, схожим на власні, в тому числі й у собак. 

Проте дослідники наголошують, що справа не лише у зовнішності. "Результати нещодавнього дослідження вказують на те, що собаки та їхні власники схожі один на одного за "великою п'ятіркою особистісних вимірів": екстраверсія, доброзичливість, відкритість, сумлінність та нейротизм, - зазначила Холланд. Ці висновки також підтверджують теорію, що люди обирають домашніх улюбленців, які схожі на них не лише зовні, а й характером.

Проте експерти з поведінки тварин наголошують, що варто обирати домашнього улюбленця лише за схожістю. "Якщо виділити час, щоб повністю розглянути всі аспекти володіння собакою, це допоможе вам налаштуватися на довгі та приємні стосунки з вашою новою собакою", - наголосила Катріна Голланд. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини