MENU

Путін дозволив "дружнім" країнам не повертати Росії борги: про які суми йде мова

543 0

Путін дозволив "дружнім" країнам не повертати Росії борги: про які суми йде мова

Путін дозволив "дружнім" країнам не повертати Росії $600 мільйонів боргів, що призведе до значних втрат для російського бюджету у 2024 році. Це рішення є частиною стратегії Росії щодо зміцнення союзницьких відносин на тлі протистояння із Заходом.

Про це повідомили росЗМІ. Російська влада, слідуючи радянській традиції, продовжує прощати борги країнам, які вона вважає "дружніми", передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

У 2024 році російський бюджет недорахується близько 50 мільярдів рублів, або $578 мільйонів, виплат за раніше виданими міждержавними кредитами. Це рішення прийнято на тлі прагнення знайти союзників у протистоянні із Заходом. Згідно з даними Рахункової палати РФ, замість запланованих 99 мільярдів рублів у вигляді відсотків та погашення тіла боргу, Росія отримає цього року вдвічі менше – 49,7 мільярда рублів.

Це стало результатом змін умов міжурядових угод, хоча конкретні країни, які отримали поблажки, не були названі. Припускається, що нову відстрочку за кредитами могли отримати країни Африки або великі торгові партнери Росії, такі як Туреччина чи Індія.

На початок 2023 року сукупна заборгованість іноземних держав перед Росією становила $28,9 мільярда. Найбільшими боржниками були Білорусь ($8,2 мільярда), Бангладеш ($5,9 мільярда), Індія ($3,8 мільярда), Єгипет ($1,8 мільярда) та В'єтнам ($1,4 мільярда).

У 2023 році Кремль списав борги двом африканським державам. Угода щодо боргу на $690 мільйонів була укладена із Сомалі – однією з найбідніших країн світу. Частина заборгованості утворилася ще за часів СРСР, а інша – в рамках угоди з Паризьким клубом кредиторів. Заборгованість була частково прощена, а частково реструктурована.

Читайте також: Пекін затягує зашморг на шиї Росії: китайські банки блокують платежі

Також Росія пробачила $29,64 мільйона боргу Республіці Конго, яка приєдналася до російської програми "борг в обмін на розвиток". Загалом Росія списала країнам Африки $20 мільярдів боргу. Наприклад, Анголі було прощено заборгованість на $3,5 мільярда, Ефіопії – на $5 мільярдів, Алжиру – на $5,7 мільярда, Лівії – на $4,5 мільярда.

Неможливість повернути борги може бути частково пов'язана із санкціями, через які у країн-позичальників виникають технічні труднощі при використанні міжнародної фінансової інфраструктури. Крім того, багато держав, що розвиваються, які взяли позики в Росії, досі не можуть подолати наслідки глобальних криз, таких як пандемія COVID-19.

Росія планує витратити майже 1,5 трильйона рублів, або близько $17 мільярдів, на державні кредити у найближчі три роки. Тим часом у червні Мінфін Росії підвищив прогноз щодо дефіциту бюджету через розв'язану Росією війну проти України. За підсумками року дефіцит збільшиться із запланованих раніше 1,56 трильйона до 2,12 трильйона рублів, або з 0,9% до 1,1% ВВП.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини