MENU

Застосовували ще у Донецькому аеропорту: росіяни використовують заборонену зброю, – ОТУВ "Харків"

149 0

Застосовували ще у Донецькому аеропорту: росіяни використовують заборонену зброю, – ОТУВ "Харків"

Російські окупанти в Харківській області застосовують проти українських захисників аерозольні гранати К-51. Їхнє використання заборонено Женевською конвенцією.

Про це в ефірі телемарафону повідомив спікер оперативно-тактичного угруповання військ "Харків" Віталій Саранцев, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

За його словами, в районі населеного пункту Глибоке росіяни почали застосовувати мисливську зброю, якою вони намагаються збивати українські FPV-дрони.

Читайте також: Хімзброя і системні "м'ясні" штурми: у 3-й ОШБр розкрили тактику ЗС РФ під Куп'янськом

"Ще один ганебний факт про окупантів - вони почали вкотре застосовувати аерозольні гранати К-51. Хочу нагадати, що ці гранати - неконвенційна зброя, вони заборонені Женевською конвенцією", - розповів Саранцев.

Він додав, що це не перший випадок застосування таких гранат ворожими солдатами. Вони застосовували їх досить давно, зокрема у Донецькому аеропорту.

"Усього було понад 460 випадків за всю десятирічну війну", - уточнив речник ОТУ "Харків".

Аерозольна граната К-51 була розроблена наприкінці 70-х років у Радянському Союзі. Ця граната є гранатою нелетальної дії зі сльозогінним газом та була розроблена для військових і спеціальних служб.

Корпус гранати виготовлений з пластику, в середині якого порошкоподібна подразнювальна речовина нелетальної дії, на верхній частині гранати закріплюється сам запал, а на нижній частині встановлено металеву кришку з пластиковою заглушкою.

Речовину хлорпікрин, яку застосовують в цій гранаті, вперше виготовили за часів Першої світової війни з метою використовувати як отруйний газ. Згодом йому знайшли застосування і в сільському господарстві як пестицид.

Читайте також: Росія застосовує заборонений токсичний газ у боях по всій лінії фронту – WSJ

Хлорпікрин дуже шкідливий для людини. Речовина системно всмоктується під час вдихання, ковтання та шкірою. У високих концентраціях, як у гранатах К-51, викликає сильне подразнення легень, очей та шкіри. Крім цього, газ викликає блювоту, через що одягання протигаза вже ураженій людині може не допомогти — йому доведеться зняти його, щоб вивести з організму подразники, знову вдихнувши газ.

Конвенція про хімічну зброю заборонила військове використання хлорпікрину та прирівняла його до фосгену, хлорціану та синильної кислоти. Цей договір підписала свого часу і Росія, але тепер свідомо ігнорує всі домовленості.

Хлорпікрин подразнює дихальні шляхи, і людина починає сильно кашляти, а носові пазухи заповнюються слизом. Людина, яка потрапила в аерозольну хмару, без протигаза не здатна чинити опір і вести вогонь, оскільки руки рефлекторно тягнуться до обличчя, щоб протерти очі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини