Може стати міжнародним брендом: херсонський кавун отримав географічне зазначення
Географічне зазначення Херсонському кавуну надав Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій.
Про це повідомили на "Урядовому порталі", інформує UAINFO.org.
Херсонський кавун отримав географічне зазначення. Відтепер його носитимуть баштанні, вирощені на піщаних ґрунтах Таврійського регіону на території Скадовського, Херсонського, Каховського районів Херсонщини. Перевагою цього статусу для виробників є підвищена конкурентоспроможність на внутрішньому та міжнародному ринках. У постанові від Офісу зазначили, що місцеві громади отримають додаткові податкові надходження, що сприятиме економічному розвитку регіону. Водночас для споживачів це гарантія високої якості та безпеки продукції.
Читайте також: Дієтолог розповіла, скільки в день можна з'їсти кавуна та розвіяла "нітратні міфи"
Херсонський кавун характеризується високим рівнем цукру, щільним мʼякушем. Шкірка його — зелена з блідо-зеленими смужками, мʼякуш — від рожевого до насичено червоного.
«Кавун, вирощений на піщаних ґрунтах Таврійського регіону, отримав визнання за свою унікальність і став символом стійкості та відданості українських фермерів, які працюють навіть у складних умовах війни…Херсонський кавун є прикладом того, як традиційні продукти можуть стати брендами, що представляють Україну на світовій арені» — прокоментував заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
Загалом статус географічно зазначеного продукту означає, що продукт чи товар походить з певної території та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики. На це впливає походження, або присутність хоча б одного з етапів виробництва на визначеній географічній території.
Читайте також: У Маріуполі окупантів нагодували кавунами з миш'яком
До українських географічних зазначень також відносяться “Мелітопольська черешня”, “Кролевецькі рушники”, “Петриківський розпис”, “Закарпатське вино”, “Гуцульська бриндзя”.
Заявку на реєстрацію географічного зазначення подала громадська спілка Асоціація виробників херсонського кавуна.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки