MENU

"Це була велика помилка": військові розкрили причини успіхів РФ під Торецьком

1316 0

"Це була велика помилка": військові розкрили причини успіхів РФ під Торецьком

Відповідальну за оборону цієї ділянки 24-ту бригаду в травні раптово перекинули під Часів Яр, а незабаром після цього росіяни почали наступ.

Українські війська ведуть запеклу боротьбу за місто Торецьк на сході України, яке Росія намагається стерти з лиця землі. Як пише The New York Times, незважаючи на успіхи Росії на фронті, військові аналітики та американські чиновники кажуть, що великий прорив малоймовірний. Але якщо російським військам вдасться захопити давні оборонні бастіони в районі Торецька, вони зможуть просуватися до Костянтинівки, логістичного опорного пункту українських військ на сході, з іншого напрямку, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Крім того, просування Росії ще на кілька кілометрів піддасть міста в Донецькій області ще більш страшним бомбардуванням. Сотні тисяч мирних жителів будуть змушені тікати, що ускладнить логістику української оборони на сході. Це робить оборону Торецька, як і Часового Яру, життєво важливою.

Як зазначають військові, Торецька агломерація сильно постраждала в перші тижні війни, але її оборона ніколи не слабшала.

"Окопи були глибокими, бліндажі - добре організованими, контрольні пункти - справними, все працювало. Ми розуміли противника, знали, як він пересувається і як реагує", - сказав в інтерв'ю NYT Петро Ляхович, старший сержант 2-го батальйону 24-ї механізованої бригади, яка веде оборону на цьому напрямку.

Читайте також: Ворог зайшов у місто та зачепився за околицю: журналіст розповів про загрозливу обстановку в Торецьку

Однак у травні 24-й бригаді повідомили, що їх переводять до Часового Яру, щоб зупинити просування росіян на цьому напрямку, а їх замінить 41-ша механізована бригада.

"Солдати 24-ї бригади заявили, що вже бачать ознаки майбутнього наступу на Торецьк, і застерігали старших командирів від ротації в такий критичний момент", - пише NYT.

Подібні ротації підрозділів можуть бути надзвичайно небезпечними моментами, оскільки підрозділам потрібен час, щоб освоїтися на новій місцевості, і, за словами солдатів, навіть у разі успішного виконання вони стають моментами підвищеної вразливості.

Ротацію проводили протягом кількох тижнів, і на початку червня 41-ша бригада передислокувалася з Часового Яру і прийняла командування в районі Торецька. А через два дні після завершення ротації, за словами солдатів, росіяни атакували.

"Це була велика помилка, що нас забрали звідти", - зазначає військовий 24-ї бригади.

Як пише NYT, майже одразу стало зрозуміло, що 41-ша бригада не готова до оборони Торецька, оскільки не знає місцевості. Командира бригади також критикували за те, що він віддавав нечіткі накази та не реагував швидко на зміну загрози.

Читайте також: Бої за Торецьк: ворожа піхота вже перетнула кордон міста, — батальйон "Айдар"

За словами Георгія Туки, колишнього міністра у справах окупованих Росією територій і внутрішньо переміщених осіб і колишнього військовослужбовця 206-го полку, в район Торецька було направлено занадто мало українських солдатів, а 41-й полк віддавав легким піхотним підрозділам накази про наступ, що перевищували їхні можливості, і це призвело до важких втрат.

"Зараз 41-ша бригада більше командує в районі Торецька. Україна направила кілька своїх найкращих бригад, щоб спробувати стабілізувати ситуацію, але їхні сили обмежені. Запеклі бої, за словами солдатів, можуть ускладнити будь-які надії Києва перехопити ініціативу і знову перейти в наступ", - пише NYT.

Генштаб, відповідаючи на запит NYT, відмовився обговорювати оперативні деталі, але заявив, що військове керівництво "завжди враховує розумну ініціативу і пропозиції польових командирів".

Водночас солдати, які воюють зараз у цьому районі з різних бригад, заявили, що залишать оцінку того, що пішло не так, іншим і зосередяться на стримуванні росіян, які наступають.

"Поки Торецьк обороняється, інші населені пункти можуть жити більш-менш нормальним життям", - сказав один із бійців.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини