Дослідження: вживання фруктів і овочів знижує артеріальний тиск
П’ятирічне дослідження, опубліковане в Американському журналі медицини, надає нові докази користі споживання фруктів і овочів для пацієнтів з гіпертонією.
Дієти з високим вмістом цих продуктів знижують артеріальний тиск, зменшують ризик серцево-судинних захворювань і покращують здоров’я нирок завдяки їхньому лугоутворювальному ефекту, передає NV, інформує UAINFO.org.
Дослідження, проведене під керівництвом доктора Дональда Е. Вессона з Медичної школи Делла Техаського університету в Остіні, засвідчило, що дієта Dietary Approaches to Stop Hypertension (DASH) є ефективним засобом зниження артеріального тиску та рекомендується як лікування першої лінії в разі гіпертонії. Однак, незважаючи на доведену ефективність, ця дієта рідко призначається і ще рідше застосовується.
Доктор Вессон зазначив, що кислотоутворювальна дієта, багата на продукти тваринного походження, шкідлива для нирок, тоді як дієта з високим вмістом фруктів і овочів корисна для нирок і серця. У дослідженні взяли участь 153 пацієнти з гіпертонією і макроальбумінурією. Учасники були розділені на три групи: одні додавали 2−4 чашки фруктів і овочів до свого раціону, інші приймали бікарбонат натрію (NaHCO3), а треті отримували стандартну медичну допомогу.
Читайте також: Вчені розповіли, як треба змінити раціон, щоб знизити ризик деменції на 20%
Результати показали, що фрукти та овочі покращують здоров’я нирок, знижують артеріальний тиск і зменшують ризик серцево-судинних захворювань. Бікарбонат натрію також покращує здоров’я нирок, але не впливає на артеріальний тиск і серцево-судинні ризики.
Співдослідниця Маніндер Кахлон наголосила, що використання фруктів та овочів дає змогу досягати кращих результатів за менших доз ліків. Це підтверджує рекомендацію починати лікування гіпертонії з дієтичних змін, а не з медикаментів.
Дослідницька група акцентує увагу на важливості дієтичних втручань, які часто не рекомендуються і ще рідше застосовуються через труднощі з дотриманням. Однак вони ефективні й захищають як нирки, так і серцево-судинну систему. Доктор Вессон підсумовує, що здорове харчування має стати доступним для всіх, особливо для груп населення з високим ризиком захворювань.
Читайте також: Названо найгірший сніданок, який підвищує рівень цукру в крові
Пацієнтам із гіпертонією рекомендується просити свого лікаря виміряти співвідношення альбуміну і креатиніну в сечі (UACR) для визначення наявності супутнього захворювання нирок і підвищеного ризику серцево-судинних захворювань.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки