MENU

"Відчуття, що ми приїхали в чужу країну, немає": що кажуть перші евакуйовані росіяни із Суджі

1454 0

"Відчуття, що ми приїхали в чужу країну, немає": що кажуть перші евакуйовані росіяни із Суджі

Чоловік, якого евакуювали із Суджі разом зі старою матір'ю, запевняє, що всім задоволений, а особливо – привітним ставленням. Він наголосив, що не відчув ніякої ворожості до себе.

До Сум прибули перші евакуйовані цивільні з Курської області. Як розповідає "Суспільне Суми", Олег Грищенко та його мати – з містечка Суджа, що перебуває під контролем українських військ, інформує UAINFO.org.

Олег Грищенко народився в Курській області. У 1994 році виїхав у США, має американське і російське громадянство. У Суджі на Курщині жила його мама, якій зараз 89 років. На початок бойових дій в Курській області він перебував у Москві, тому 7 серпня вирішив повернутися за матір'ю, хоча знайомий попередив, що дорога на Суджу небезпечна.

"Попередив мене, що в Суджу повернутися можливо, але існує небезпека, що машину спалять дрони. Я з Москви вночі приїхав у Курськ, взяв машину "Нива" й о 6 ранку виїхав у Суджу. Їхав дорогою: ніхто мене не зупинив, ніяких не було перешкод, ніяких відступаючих військ. Були якісь машини цивільні, в яких були військові, але це не були військові частини. Єдине, що я на дорозі бачив – кілька КАМАЗів "Ахмату", – розповідає росіянин.

Неподалік від Суджі його машину атакував дрон. Олег Грищенко отримав поранення і з кровотечею у стані афекту приїхав до матері. Його мати, в минулому лікарка, надала медичну допомогу. Син з матір'ю облаштувалися у підвалі із запасом їжі.

Читайте також: Евакуацію ніхто не оголошував, адміністрація втекла: жителі Суджі розповіли про ситуацію в місті

"Вже російських військ у Суджі не було. Це було 8 серпня, четвер. З наступного дня почалися атаки. По-перше, повисли дрони, які атакували будь-який автомобіль, який намагався вибратися з міста або заїхати в місто. Почалося бомбардування Суджі. Зокрема, центральної вулиці Леніна. Була зруйнована адміністрація. Усі будівлі, які вище другого поверху, зазнали артобстрілу", – пригадує біженець із Суджі. Водночас, він не уточнює, яка сторона вела бомбардування – українська чи російська.

Грищенко розповів про першу зустріч з українськими військовими. Чоловік зізнався, що його мати часто дивилася російське пропагандистське телебачення, тому була налякана. Проте поведінка наших бійців вразила росіян.

"Це було двоє військових ЗСУ. В мене перевірили документи, поклали мене на землю, обшукали, спитали мету мого перебування. Вони побачили, що я поранений, що знаходжуся з мамою, звірили прописку, що я прописаний по цій адресі, є господарем будинку. Сказали, що в нас у цьому будинку буде позиція, ви не маєте права заходити в будинок, поки ми не підемо. Ми вас не будемо ні грабувати, ні вбивати. Це маму дуже вразило, тому що вона, як стара людина, дивиться багато телевізор. Чекала неприємностей. В мене такого не було, тому що я в Сумах був достатньо часто, в мене є друзі тут", – розповів він.

Читайте також: "Дайте їжі": військовий розповів, що насамперед кажуть жителі Курської області

За декілька днів українські військові пішли з їхнього будинку. Олег з матір`ю залишалися у підвалі, але через поранення і постійні обстріли вирішили тікати з Суджі. Допомоги вони попросили в українських військових.

"Це був єдиний вихід, щоб вижити. Можливості виїхати в інший бік фізично не було. Ми вдячні тим людям, звичайним людям, які нас вивезли звідти. Потім на наше прохання вони доставили на швидкості, по полях, у поліцію міста Суми. В поліції нас прийняли, здивувалися, тому що ми були перші люди, які потрапили в Суми з Суджі. Привітно зустріли, це було дивовижно", – каже біженець із Суджі.

Наразі Олег з мамою отримують медичну допомогу в одній із сумських лікарень.

Чоловік запевняє, що всім задоволений, а особливо – привітним ставленням. Він наголосив, що не відчув ніякої ворожості до себе.

"Мама моя перебуває в палаті, лікується, дві жінки її віку з нею розмовляють, їй допомагають, вона весела, вона почувається як вдома. Відчуття, що ми приїхали в чужу країну, тим більше у ворожу, немає. Я себе відчуваю тут щасливою людиною, якій пощастило, і яка зробила те, що мала зробити", – підсумував біженець із Суджі.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини