Україна посилила атаки дронами по військових об’єктах РФ: в WSJ оцінили, який ефект це дасть
Україна значно активізувала атаки дронами на військові об'єкти Росії, що розташовані далеко від лінії фронту. Це відбувається на фоні того, що західні партнери поки що не дозволяють Україні використовувати далекобійну зброю для ударів углиб Росії.
Така тактика може змусити Росію передислокувати свої авіаційні сили та системи протиповітряної оборони, віддаляючи їх від лінії фронту. Про це повідомляє The Wall Street Journal, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Джастін Бронк, старший науковий співробітник Королівського інституту об'єднаних збройних сил у Лондоні, зазначає, що хоча удари українських дронів завдають шкоди Росії, поки що вони не мають стратегічно значущого впливу. Проте, за його словами, постійні атаки на авіабази з часом можуть створити серйозні проблеми для російських військово-повітряних сил.
"Однак нинішній рівень шкоди, завданої авіабазам, є тим, з чим росіяни не можуть просто змиритися в довгостроковій перспективі, оскільки з часом це стане серйозною проблемою для (військово-повітряних) сил", – сказав він.
Читайте також: Було задіяно близько 50 БПЛА: Буданов розкрив ціль атаки дронів у Підмосков'ї та назвав знищені літаки у "Саваслейці"
Удари по авіабазах вглибині Росії можуть змусити Москву перемістити свої системи ППО з прифронтових зон, що зробить їх менш захищеними від українських ударів. Бронк також вважає, що ці удари можуть спонукати Росію відвести частину своїх винищувачів та штурмовиків на віддаленіші бази. Це вже зменшило кількість атак планерними бомбами, оскільки російським літакам тепер доводиться літати на більші відстані.
The Wall Street Journal пише, що Україна раніше збивала російські літаки, що перевозили планерні бомби, але для цього доводилося ризикувати, переміщуючи системи ППО ближче до лінії фронту.
Читайте також: На аеродромі у Волгоградській області уражено склади з КАБами та паливом, – джерела
Збільшення кількості та дальності атак українських дронів стає дедалі серйознішою проблемою для Росії. Дуглас Баррі, старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні, вважає, що хоча безпілотники не можуть повністю замінити далекобійні ракети, вони змушують Росію ретельніше роздумувати над тим, де розміщувати свої літаки та засоби ППО.
Баррі підкреслює, що дрони ефективні не тільки тим, що вони вражають ціль – навіть у разі їхнього збиття вони все одно створюють значний тиск на російські сили, змушуючи їх змінювати свої оборонні стратегії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки