В ISW пояснили, чому в Росії занепокоїлися через арешт Дурова і які наслідки це може мати
У Росії розхвилювалися через арешт у Франції засновника Telegram Павла Дурова. Окупанти покладаються на цей месенджер як основну альтернативу спеціальному зв’язку для організації операцій в Україні, тому закликали російське військове командування створити адекватну офіційну систему зв’язку.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Російські війська протягом усієї війни зазнали великих труднощів з ефективним зв’язком, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Зазначається, що Z-блогери раніше описували офіційні системи зв’язку як надмірно централізовані, що перешкоджає російським вогневим операціям. Нещодавно російські сили не змогли створити адекватні командні та контрольні структури для підтримки наступу на півночі Харківської області та оборони в Курській області.
Читайте також: Після арешту Дурова: чиновникам Кремля наказали видалити листування в Telegram
Як писали російські воєнні блогери, окупанти значною мірою компенсували цей брак адекватного офіційного зв’язку, покладаючись на свої незахищені персональні пристрої та месенджер Telegram. Водночас Кремль намагався тимчасово криміналізувати використання цих пристроїв російськими військами, не пропонуючи значущої альтернативи.
"Раптова невизначеність щодо подальшої здатності Telegram працювати в Росії та будь-які збої в роботі Telegram, ймовірно, вплинуть на російські операції на передовій, а якщо вони будуть повністю заблоковані, погіршать ці операції в найближчій перспективі", – вважають в ISW.
Читайте також: Дурову продовжили перебування під вартою
Аналітики припустили, що російські військові користувачі Telegram у будь-якому разі можуть почати перехід із месенджера через побоювання, що система буде скомпрометована, поки Дуров перебуває під арештом. Крім того, російські військові можуть почати від’єднуватися від комунікацій Telegram, навіть якщо арешт засновника нібито чи фактично не вплине на роботу програми, зазначили в аналітиці.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки