Причиною аварії F-16 міг стати "дружній вогонь" ППО, – "Голос Америки"
Слідство наразі не виключає версію, що літак "могли збити свої".
Чому насправді розбився винищувач F-16, має встановити слідча комісія, яка працює на місці падіння літака. Серед можливих причин авіакатастрофи слідство розглядає "дружній вогонь" української ППО.
Про це пише "Голос Америки" з посиланням на анонімне джерело в Повітряних силах ЗСУ, інформує UAINFO.org.
"Розглядаються різні версії, серед яких "дружній вогонь" своєї протиповітряної оборони, технічна несправність і помилка пілота. Але достеменно причини будуть відомі лише після завершення розслідування", – зазначив представник ВПС ЗСУ, який не уповноважений робити офіційні заяви.
Водночас співрозмовник видання наголосив, що наразі будь-які повідомлення про те, що причини падіння літака вже встановлені, є безпідставними.
Читайте також: Знищив три ракети та дрон: під час масштабної атаки 26 серпня загинув льотчик Олексій Месь
Своєю чергою заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки нардепка Мар'яна Безугла також вважає, що причиною катастрофи винищувача F-16 став “дружній вогонь” української системи ППО. Провину за це вона покладає на неузгодженість між підрозділами Повітряних сил. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
“За моєю інформацією F-16 українського пілота Олексія "Moonfish" Месь був збитий зенітно-ракетним комплексом Patriot через дискоординацію між підрозділами... Подія трапилась під час однієї з найпотужніших повітряних атак росіян 26 серпня. Війна є війна, такі епізоди можливі”, - йдеться у дописі народної депутатки.
Водночас вона додала, що у доповідях військових йдеться, що пілот начебто “не впорався з керуванням”.
Раніше газета Wall Street Journal повідомляла з посиланням на джерела в ПС ЗСУ, що ймовірною причиною є помилка пілота. Пізніше CNN опублікували повідомлення з посиланням на свої джерела, що у ЗСУ не вважають причиною інциденту помилку пілота. CNN також додало, що до участі в розслідуванні будуть запрошені міжнародні експерти.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки