Росія адаптує тактику авіаударів по енергосистемі України, зима може стати переламною, – Politico
Зима, що наближається, може стати переломним моментом для України в енергетичній війні, під прицілом Росії ключові підстанції, що забезпечують українські АЕС.
Про це пише американське видання Politico, аналізуючи ситуацію навколо українських атомних електростанцій, які зазнають дедалі більшого ризику, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Як зазначає автор публікації Джеймі Деттмер, ризик поразки України у війні цієї зими змусив Вашингтон і Лондон переглянути те, як Київ використовує ракети великої дальності, які Захід постачає, проте США, як і раніше, побоюються ескалації.
Зі свого боку в українському енергетичному секторі хвилюються, що цієї зими може статися переломний момент для України в енергетичній війні.
Читайте також: Опалювальний сезон буде найважчим: Шмигаль зробив невтішний прогноз на зиму
«І це багато в чому через те, що російські командири адаптують свою тактику авіаударів, роблячи висновки зі своєї попередньої невдалої кампанії бомбардувань з метою обрушити енергетичну систему країни — і нещодавнє постачання іранських балістичних ракет ближнього радіусу дії Fath-360 до Росії допоможуть їм у цьому», — застерігають у Politico.
Українські офіційні особи очікують, що Росія використовуватиме ці ракети, дальність дії яких становить 120 кілометрів, на додачу до своїх плануючих бомб для ураження логістичних і комунікаційних вузлів і складів боєприпасів ЗСУ в тилу.
«Це, своєю чергою, звільнить Росію для концентрації своїх власних ракет більшої дальності на цивільній інфраструктурі — зокрема, на енергетичній системі, у спробі її зруйнувати», — зазначає автор статті.
Під прицілом окупантів ключові підстанції, що забезпечують українські АЕС і, якщо вивести їх із ладу, реактори доведеться швидко зупинити.
Читайте також: "Без світла по 16 годин", - експерт назвав міста в Україні, де взимку будуть найбільші відключення
Паралізувавши роботу трьох атомних електростанцій, Росія доб'ється того, що «для України гра в енергетичній війні буде закінчена». Боєздатність країни знизиться, економіка завалиться, а позиція для мирних переговорів, якщо вони колись почнуться, ослабне.
Видання стверджує, що, за словами офіційних осіб у Києві, страх перед таким розвитком подій став одним із тих чинників, що спонукав адміністрацію президента США Джо Байдена переглянути обмеження, зокрема щодо американських ATACMS і британських Storm Shadows.
І українські урядовці сподіваються, що перспектива краху енергосистеми переважить страхи Вашингтона з приводу ескалації.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки