У Росії знайшли за кордоном мільярди доларів "заначки": як Кремлю вдалося сховати гроші
Попри міжнародні санкції російським резидентам за час повномасштабного вторгнення РФ в Україну вдалося накопичити на іноземних рахунках $180 млрд. Цю суму неможливо заморозити, оскільки вона перебуває не на рахунках за Центрального банку РФ.
Про це заявив науковий співробітник німецького Інституту проблем міжнародної безпеки Яніс Клюге. Він стверджує, що "тіньові резерви" складаються із коштів великих компаній-експортерів, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
У своїй доповіді аналітик ґрунтується на даних Центробанку РФ з міжнародної інвестиційної позиції Росії. Клюге пише, що 2022 року РФ отримала рекордні сировинні доходи ($591,5 млрд) і рекордний в історії профіцит платіжного балансу ($227,4 млрд). У 2023 році він зменшився, але залишився значним ($118,3 млрд), валюта в таких обсягах не потрапила ні на російські рахунки, ні в резерви Центробанку, що знаходиться під санкціями.
Читайте також: Євросоюз продовжив індивідуальні санкції проти Росії
"Тіньовий резерв" російського Центробанку складає половину російського федерального бюджету ($406 млрд) і зіставний з усім золотим запасом країни ($188 млрд). Крім того, оскільки понад $300 млрд валютних резервів російського Центробанку заблоковані санкціями, накопичена сума вдвічі перевищує валютні Сьогодні Кремль володіє лише $100 млрд у китайських юанях.
Аналітик вважає, що ці кошти Кремль відкладає на випадок падіння цін на нафту та скорочення експортних доходів за обмеження припливу валюти. Але питання їх ліквідності та можливості завести до Росії залишається відкритим.
"Ключовим питанням стійкості Росії до шоку нафтових цін є те, наскільки ліквідні тіньові резерви і наскільки Москва контролює їх. Чи можна їх мобілізувати та продати за рублі, коли це потрібно? На жаль, відповідь не зовсім зрозуміла. Але цілком імовірно, що Центральний банк спробує це зробити ", – пише Яніс Клюге.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки