Пакети військової допомоги США Україні зменшуються через виснаження запасів Пентагону, – СNN
Пакети військової допомоги США для України останніми місяцями зменшуються, оскільки запаси зброї та обладнання, які є в розпорядженні Пентагону, поступово вичерпуються.
Про це повідомляє CNN із посиланням на американських чиновників, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
У квітні Пентагон оголосив про пакет на $1 млрд, але далі жоден із пакетів не перевищив суму в $400 млн, а деякі становили ще менше — $125 млн і $250 млн відповідно. Водночас у 2022 і 2023 роках суми військової допомоги регулярно були в межах $600-$800 млн, а найбільший пакет було оголошено в січні 2023 року — $2,85 млрд, нагадують журналісти.
Читайте також: ЄС планує надати Україні допомогу до 40 млрд євро без участі США, – FT
Як стверджують співрозмовники CNN, американські виробники зброї намагаються задовольнити величезний попит, який створило повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну. Але серед влади США існують побоювання з приводу того, що американська готовність до війни може постраждати через ситуацію, що склалася.
Чиновники пояснили, що в адміністрації президента Джо Байдена все ще є $6 млрд на озброєння України, але в Пентагону «немає достатніх запасів» — через понад два роки повномасштабної війни в Україні.
«Йдеться про запаси, про те, що в нас „в засіках“, про те, що просять (українці - ред.), і про те, чи зможемо ми задовольнити ці запити, не впливаючи на нашу бойову готовність», — сказав один з урядовців.
Читайте також: Німеччина виділить Україні ще 100 млн євро допомоги цієї зими
«Поповнення (американських арсеналів — ред.) також є проблемою», — згоден з ним інший чиновник.
Ще один співрозмовник CNN з-поміж чиновників повідомив, що Білий дім не зміг отримати підтвердження поставок від Пентагону в перші чотири місяці 2024 року через те, що Конгрес затримував затвердження додаткового фінансування. І додав, що США намагаються не відправляти Україні занадто багато озброєння в одному пакеті допомоги.
«Існують обмеження на те, як швидко ми можемо вивести обладнання — не впливаючи на боєготовність (армії США — ред.). І це одна з причин, через яку пакети допомоги так розподіляються. Також є обмеження і через те, наскільки швидко Україна може приймати обладнання та ефективно його розподіляти»,— підсумував він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки