У Землі на два місяці з'явиться другий Місяць: як таке можливо
Вчені заявили, що 29 вересня гравітаційне поле Землі притягне до планети астероїд. І до 25 листопада цей космічний камінь, довжиною приблизно з міський автобус, буде обертатися навколо планети наче другий Місяць.
Відповідно до дослідження, після двомісячної екскурсії цей космічний об'єкт повернеться додому – у пояс астероїдів, що обертається навколо Сонця. Проте у 2055 році він знову повернеться на орбіту Землі, пише Space.com, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
"Об’єкт, який збирається відвідати нас, належить до поясу астероїдів Арджуна, вторинного поясу астероїдів, який складається з космічних каменів, орбіти яких дуже схожі на орбіти Землі", – розповів професор Мадридського університету Комплутенсе і провідний автор дослідження Карлос де ла Фуенте Маркос.
Читайте також: У Землі були кільця, як у Сатурна: вчені вважають, що це було справжнім кошмаром
За словами науковця, деякі астероїди в поясі Арджуни можуть наближатися відносно близько до Землі - приблизно на 4,5 млн км. Якщо вони рухаються відносно повільно для астероїдів – зі швидкістю приблизно 3540 км/год, тоді на їхні шляхи сильніше, ніж зазвичай, впливає гравітація Землі.
"За цих умов об’єкт може стати тимчасовим супутником Землі", – додав Маркос.
Дослідники розповіли, що астероїд довжиною 10 метрів та діаметром близько 3474 км є крихітним у порівнянні з Місяцем і його важко буде помітити у небі.
Читайте також: Промахнулася лише на міліметр від руйнування: чужа зірка врізалася в Сонячну систему та залишила "шрами"
"Об’єкт буде занадто малим і тьмяним для типових аматорських телескопів і біноклів. Він знаходиться в межах яскравості телескопів, які використовують професійні астрономи", – наголосив провідний автор дослідження.
За словами вчених, астероїд був виявлений 7 серпня за допомогою програми Asteroid Terrestrial-Impact Last Alert System (Atlas), що фінансується NASA. І це не перший мандрівний супутник, що кружлятиме біля Землі. Наша планета вже мала такі мінімісяці в 1981 і 2022 роках.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки