Росія дратує не лише лідерів Перської затоки, а й Китай, – Financial Times
Журналісти наголосили, що постачання зброї хуситам призведе до значного погіршення відносин між РФ та Саудівською Аравією й ОАЕ.
Те, що Росія веде перемовини з повстанцями-хуситами у Ємені щодо постачання їм протикорабельних крилатих ракет П-800 "Онікс", дратує не лише країни Перської затоки, а й Китай. Про це пише Financial Times, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
"Координація з арабськими державами Перської затоки в ОПЕК+ дала Росії важелі впливу на ринок нафти, а ОАЕ стали ключовим каналом для зусиль Росії уникнути західних санкцій", — йдеться у матеріалі.
Водночас журналісти пояснили, що постачання зброї хуситам з РФ можуть дратувати не тільки лідерів Перської затоки, але й лідера Китаю Сі Цзіньпіна.
Річ у тому, що Китай отримує більшу частину нафти з Близького Сходу, а на китайські кораблі у Червоному морі вже нападали, попри обіцянки хуситів щодо безпечного проходу. Тому постачання протикорабельних ракет хуситам — не в інтересах Китаю.
Автори матеріалу зазначали, що у Москві зіткнулись з дилемою, що робити далі та міркує над ймовірними втратами, які може отримати, якщо продовжить постачання зброї.
Журналісти підкреслили, що серйозна допомога хуситам значно погіршила б відносини Москви з Саудівською Аравією та Об’єднаними Арабськими Еміратами, які є важливими партнерами для економічного виживання Росії під час війни:
"Вертикальна ескалація стосовно тих, хто підтримує Україну, не буде пов’язана з такими ж ризиками роздратування незахідних партнерів Росії. Якщо адміністрація Байдена зніме вето на українські удари дальньої дії, Росія цілком може розширити свої диверсійні, шпигунські та дезінформаційні операції в Європі", — йдеться у статті FT.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки