"Був шокований": після ракетного удару по "Охматдиту" пілот РФ передав українській розвідці секретну інформацію, – The Telegraph
Після ракетного удару РФ по найбільшій дитячій лікарні в Україні Охматдит 8 липня з розвідниками зв’язався російський військовий льотчик і передав важливі дані.
Про це повідомив колишній радник Міністерства оборони України Сергій Кузан у своїй колонці, опублікованій 30 вересня в британському виданні The Telegraph, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Кузан розповів, що після російського ракетного удару по лікарні "Охматдит" у Києві з чат-ботом Головного розвідувального управління Міноборони України зв’язався один із льотчиків 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії, в/ч 06987, що базується на аеродромі Енгельс у Саратовській області РФ.
«Льотчик був шокований черговим нападом на мирних жителів, тому передав українській стороні документи з особових справ старших офіцерів дивізії та цінні матеріали», — повідомив Кузан.
Екс-радник Міноборони у своїй публікації також зазначає, що ключами до заподіяння шкоди Кремлю наразі є партизани всередині РФ, витік розвідувальної інформації та російські добровольці, які воюють на боці Києва.
Читайте також: У Росії ліквідували полковника, причетного до навчання операторів Shahed
Сергій Кузан також назвав кілька операцій ГУР із залученням російських військових.
Операція з вербування російського військового Данила Алфьорова. У 2023 році українська розвідка завербувала кадрового російського військового, який переконав 11 військовослужбовців РФ здатися Збройним силам України.
Операція "Очерет". У серпні 2024 року був підірваний штаб російських офіцерів. Виконавець операції, російський військовий, згодом перейшов на бік України.
Диверсія на російському кораблі "Серпухов". 8 квітня 2024 року на борту малого ракетного корабля проєкту 21631 "Буян-М" у Калінінградській області було здійснено диверсію, яка знищила системи зв’язку та автоматизації. Саботаж був виконаний колишнім російським моряком на псевдо "Гога", який має українське коріння. У 2023 році він зв’язався з проєктом "Хочу жить". "Гога" збирав і передавав в Україну важливу інформацію, а під загрозою викриття моряк підірвав корабель і втік з нього з секретними даними в Україну, де вступив до добровольчого підрозділу легіону "Свобода Росії".
Читайте також: С-200 та Patriot: The Times дізналася, якими ракетами та як збивали російські літаки А-50
«Можливо, таких випадків буде більше, і росіян, які воюють на боці України, буде більше. Поки що саме така протидія Кремлю дає реальні, вимірні результати, що впливають на військовий потенціал Росії та перебіг наймасштабнішої війни з часів Другої світової. Саме на таку протидію мають спиратися партнери України», — підкреслює Кузан.
На думку військового аналітика, демократичні способи зміни влади в Кремлі практично неможливі. Тому навіть у разі раптової смерті Путіна без змін усередині РФ і додаткових чинників зміни цього режиму очікувати не варто.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки