MENU

ЄС не може домогтися підтримки України від країн Перської затоки, – Politico

188 0

ЄС не може домогтися підтримки України від країн Перської затоки, – Politico

ЄС та інші західні союзники зіткнулися зі складнощами із залученням нових учасників коаліції для підтримки України та стримування Росії.

Представники країн Перської затоки не підтримують деякі пропозиції Євросоюзу щодо України. Про це пише Politico з посиланням на джерела, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Саміт ЄС і країн Перської затоки (EU-Gulf) — перший подібний форум і планувався як демонстрація єдності щодо широкого кола питань, чи то безпеки, чи то енергетики. Але документи, які просочилися в пресу в понеділок, 14 жовтня, свідчать про розбіжності між сторонами щодо війни в Україні.

Читайте також: Столтенберг визнав помилку НАТО щодо України

ЄС запропонував зупинити матеріальну підтримку Росії та засудити Іран за постачання Москві ракет і дронів, які використовуються проти України. Але країни Перської затоки натомість хотіли б бачити менш конкретні формулювання: щоб усі сторони зупинили постачання зброї.

Автори публікації як розв'язання проблеми допускають, що таке положення з документа можуть повністю видалити. Представники Перської затоки також пропонують прибрати положення, покликане посилити заходи боротьби з обходом санкцій.

Повідомляється, що представники ОАЕ, однієї з країн Перської затоки, що бере участь у саміті, були особливо роздратовані питанням ухилення від санкцій.

Читайте також: Трамп запевняє, що "найближчими місяцями" розпочнеться Третя світова

Суперечки щодо мови та формулювань, що містяться в документі, відображають труднощі, з якими зіткнувся ЄС та інші західні союзники в тому, що стосується залучення нових учасників коаліції для підтримки України та стримування Росії.

За словами журналістів, найбільш спірні питання, мабуть, не обговорюватимуть у середу, а обидві сторони, все ж таки, схоже, знайшли спільну мову з деяких предметів.

Повідомляється про намір засудити ракетні удари по енергетичній інфраструктурі України, хоча Росія прямо не згадується в тексті. Очікується також, що буде підтверджено партнерство країн у тому, що стосується енергетики, заходів щодо боротьби з кліматичними змінами тощо.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини