Попередження для Росії: НАТО показує свої тактичні ядерні можливості
Понад шістдесят винищувачів, стратегічних бомбардувальників, літаків радіоелектронної боротьби, літаків спостереження та заправників із тринадцяти країн беруть участь у навчаннях Steadfast Noon.
Фокус переклав статтю журналіста і ветерана грецької армії Ставроса Атламазоглу про найбільші ядерні навчання НАТО Steadfast Noon, інформує UAINFO.org.
Навчання Steadfast Noon – одна з основних подій у календарі НАТО, яка стає ще актуальнішою нині на тлі постійних ядерних погроз Росії на адресу США і НАТО через Україну.
У період загострення напруженості у відносинах з Росією НАТО відточує свій тактичний ядерний потенціал.
Що стосується літаків, які беруть участь в операції, то НАТО задіює найпотужніші платформи. Зокрема, у навчаннях беруть участь стратегічні бомбардувальники B-52 Stratofortress і винищувачі F-16 Fighting Falcon, JAS 39 Gripen, F/A-18 Super Hornet, Tornado, Eurofighter Typhoon, F-15E Strike Eagle і F-35A/B Lightning II.
Деякі з цих винищувачів володіють ядерним боєзапасом, тобто мають сертифікацію та оснащення для несення ядерних боєголовок. Щодо інших винищувачів, то вони виконують функції супроводу.
Читайте також: "Після війни армія РФ буде сильнішою": командувач сил США в Європі зробив тривожне попередження
У навчаннях Steadfast Noon цього року беруть участь Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Італія, Нідерланди, Польща, Румунія, Туреччина, Велика Британія, США, Фінляндія та Чеська Республіка.
"Ядерне стримування є наріжним каменем безпеки союзників, – заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в прес-релізі. – Steadfast Noon — це ключова складова перевірки сил ядерного стримування Альянсу і чіткий сигнал будь-якому супротивникові, що НАТО захищатиме й оборонятиме всіх союзників".
Цього року навчання Steadfast Noon проводяться в Бельгії та Нідерландах. Тренувальні місії також пройдуть над Данією, Великою Британією і Північним морем.
Країни НАТО, які приймають навчання на своїй території, вклали час і гроші в модернізацію своїх авіабаз, на яких базуватимуться літаки з ядерними боєголовками. Там є спеціальні сховища і бункери, в яких зберігаються ядерні боєголовки. Коли прийде час, боєголовки витягнуть і встановлять у бомби або ракети, перш ніж вони вирушать у політ.
Тактичні ядерні боєприпаси мають масштабовану потужність, тобто оператор може вибрати, якої сили ядерний вибух йому потрібен.
Хоча лише кілька літаків з тих, що беруть участь у навчаннях, позначені як ядерні, у разі потреби будь-який літак може запустити ядерний боєприпас.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки