MENU

Як правильно розраховувати шанси в покері: керівництво для новачків

19 0

Як правильно розраховувати шанси в покері: керівництво для новачків

Гадаєте, покер — це гра на вдачу? Ну, тоді спробуйте піти в казино з підковою у кишені й подивимось, що з того вийде. Насправді це інтелектуальна розвага, в якій є свої математичні закони, ймовірності та незалежне моделювання вартості фішок (ICM, Independent Chip Model). Ось чому професіонали вміють оцінювати не тільки силу комбінації на руках, а й шанс того, що суперники зібрали щось краще

На сайті Покер бет є докладні керівництва з розборами базової математики гри, пот-одсів, еквіті й не тільки. Завдяки доступним прикладам і наочним таблицям початківці легко розберуться в складних моделях розрахунку покерних шансів. Натомість ми пропонуємо заглибитися в базу, яка знадобиться для вдалого старту.

Математичні основи покеру

Почнемо з того, що в покері не можна нехтувати пот-одсом, тобто розумінням шансів банку. Зрештою це гра майстерності, яка маскується під гру везіння. Ось чому розрахунки тут відіграють куди важливішу роль, ніж здається.

По суті, гра покер — це складна математична головоломка, яка зводиться до обчислення переваг та ймовірностей. Втім, багато новачків не беруть до уваги цей факт, вважаючи за краще покладатися на «чуйку» і відчуття суперника. Але, як показує практика, це не завжди оптимальний шлях.

Звичайно, інтуїція важлива. Але успіх у покері більше залежить від ґрунтовних теоретичних знань. Внутрішній голос не виключає аналіз, а повинен доповнювати його.

Що таке пот-одси

Це співвідношення між поточним обсягом можливого виграшу і ціною вашого колла, тобто розміром ставки. Іншими словами, це пропорція між потенційною винагородою та ризиком. Банк-одс допомагає визначити, чи варто продовжувати гру, враховуючи ймовірність покращення своєї руки. 

Звучить складно, але розрахунок пот-одсів досить простий, якщо вміти швидко робити обчислення подумки. Радимо звикати обчислювати шанси банку в кожному споті.

Розглянемо приклад:

  • Припустимо, на флопі в поті $180, і опонент робить бет у $60. Загальний розмір банку після його ставки складе $240, а вам потрібно заколювати $60. 
  • Виходить, що на кону опиниться винагорода в $240, а ризик складе $60. 
  • Ділимо суму потенційного виграшу на ризик, щоб отримати пот-одси: $240 / $60 = 4:1. 

Таким чином шанси банку становлять 4 до 1. Розуміння пот-одсів є важливим фактором під час ухвалення рішення про кол із дро або маргінальною рукою. У першому випадку йдеться про незавершену 5-карткову комбінацію, якій не вистачає однієї або двох карт до готової руки. У другому мається на увазі комбо, яке проблематично розіграти з вигодою. Водночас оптимальні шанси банку залежать від вашого еквіті — ймовірності перемоги в певний момент роздачі.

Як розраховувати еквіті своєї руки

Оскільки це одне з фундаментальних понять у покері, без якого унеможливлюється аналіз роздачі та математичного очікування від тієї чи іншої дії, розібратися з ним слід у першу чергу. Прикинути еквіті можна кількома способами. Найефективнішими вважаються варіанти за кількістю аутів і за допомогою «Правила 2 і 4». Ця тема вельми детально висвітлена на сайті Poker Bet, тому не будемо повторюватися.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини