MENU

"Кривавий альянс": чому Південна Корея боїться участі КНДР у війні в Україні, – The Guardian

758 0

"Кривавий альянс": чому Південна Корея боїться участі КНДР у війні в Україні, – The Guardian

За словами аналітиків, Південна Корея побічно надає військову допомогу Україні, постачаючи артилерійські снаряди, які продають союзникам Києва.

Новина про те, що Пхеньян відправив 3000 солдатів для подальшої участі у війні в Україну, сколихнула США та Європу. Але це має особливе значення для Сеула, який розташований за 7300 км від Києва. Про це пише The Guardian, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

В обмін на зброю і війська Пхеньян отримає гроші й, можливо, російські ноу-хау в галузі міжконтинентальних балістичних ракет і підводних човнів. Модернізація Корейської народної армії різко посилить загрозу з боку Півночі.

"Розгортання військ Північної Кореї сигналізує про те, що війна в Україні — це вже не той конфлікт, який має мало спільного з Південною Кореєю", — повідомлялося в нещодавній редакційній статті Korea Times.

У Південній Кореї побоюються, що наслідками участі КНДР у війні може бути напруженість біля кордону.

Цього тижня ЗМІ повідомляли, що Південь розглядає можливість відправки офіційних осіб в Україну для надання розвідданих про тактику ведення бойових дій та участі в допитах полонених північнокорейських солдатів.

Читайте також: Секретний пункт угоди: що робитимуть військові КНДР в Україні, – WSJ розкрила деталі домовленостей Путіна і Кім Чен Ина

Південна Корея вважається дев'ятим найбільшим у світі експортером зброї. Минулого року було продано на 14 млрд доларів. Але країна у своїй зовнішній політиці давно дотримується правила не постачати зброю країнам, залученим у військові конфлікти, зокрема й Україні.

Водночас розгортання північнокорейських військ посилює тиск на Сеул і підштовхує до зняття такого обмеження. Цей крок покликаний подолати правові та політичні перешкоди. Цього тижня президент Південної Кореї Юн Сок Єль попередив, що озброєння українських сил розглядається як можливість дій у відповідь. За його словами, країна "не сидітиме склавши руки", поки Північ "загрожує глобальній безпеці".

"Хоча ми дотримуємося нашого принципу відмови від прямих поставок летальної зброї, ми також можемо гнучкіше переглядати позицію залежно від рівня військової активності Північної Кореї", — сказав він.

У Сеулі зростає прагнення до рішучої підтримки України, навіть якщо це підвищує ймовірність того, що від південнокорейської зброї загинуть північнокорейські солдати.

Юан Грем, старший аналітик Австралійського інституту стратегічної політики, зазначив, що головне питання в тому, чи послабить Сеул обмеження на пряму військову допомогу.

"У деяких випадках це потребуватиме конституційних змін, тож це далеко не просто", — зазначив він.

Читайте також: У КНДР ізолювали сім'ї військових, яких відправили воювати проти України – Південна Корея

За його словами, Кім погодився розгорнути свої війська для "цинічних транзакційних цілей, а не загальних стратегічних інтересів": "Водночас це примітний поворот подій, враховуючи, що навіть сусідка України Білорусь не брала безпосередньої участі в бойових діях".

Через сім десятиліть після того, як трирічний конфлікт закінчився перемир'ям і створенням найукріпленішого кордону у світі, Північна і Південна Корея тепер ведуть опосередковану війну в Європі, за словами Рамона Пачеко Пардо, професора міжнародних відносин у Королівському коледжі Лондона.

"Південь уже побічно надає військову допомогу Україні [поставляються артилерійські снаряди, які продаються союзникам Києва, а потім відправляються Україні], а Північ безпосередньо постачає Росію. І Південь, і Північ отримують цінну інформацію від цієї війни. Якби Сеул безпосередньо передав Києву смертоносну зброю, це тільки підкреслило б, що дві Кореї ведуть опосередковану війну", — додав Пачеко Пардо.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини