Чому люди можуть "бачити" або "чути" привидів: роз'яснення науковця
Люди в усьому світі вірять, що вони можуть бачити або чути привидів. Можливо, така історія є й у вас.
Але наукових доказів існування духів, привидів чи паранормальних явищ немає. Тож що стоїть за цими "зустрічами"? На думку Крістофера Френча, професора з психології Голдсмітського університету Лондона, спостереження за привидами часто є щирим, але неправильним тлумаченням речей, які мають природне пояснення, пише Live Science, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
"Просто тому, що ви не можете придумати пояснення, це не означає, що його немає", – говорить професор.
Крістофер Френч досліджує не паранормальні пояснення примарних зустрічей. Ці пояснення включають галюцинації або сприйняття речей, яких немає, помилкові спогади – про події, які не відбулися, і парейдолію – схильність бачити обличчя або щось значуще в неживому об’єкті або випадковій картині.
Людський мозок схильний пропускати речі та неправильно запам’ятовувати події, і він може робити поспішні висновки, намагаючись зрозуміти неоднозначний досвід. Тобто, коли людина хоче вірити, що бачила привида чи іншу легендарну істоту, вона у це повірить.
Читайте також: 7 зірок, які стверджують, що бачили привидів та розмовляли з ними
Існують також деякі захворювання, які роблять сприйняті примарні зустрічі більш імовірними. Однією з областей дослідження для французів є розлад під назвою сонний параліч, при якому люди думають, що вони повністю прокинулися, але не можуть рухатися, часто відчуваючи присутність зла.
"Ваш розум ніби прокинувся, а тіло ні. Є така цікава суміш нормальної свідомості в стані неспання та свідомості уві сні, і тоді сон проникає у свідомість наяву. Результати можуть бути просто жахливими", – пояснює Френч.
Вчений зазначив, що якщо хтось отримує сонний параліч, не маючи жодних попередніх знань про розлад, то для цієї людини не є ірраціональним припускати, що вона мала надприродний досвід. Однак навіть під час сонного паралічу, коли люди залежать від своїх снів, присутність, з якою люди стикаються, часто є темною фігурою в кутку кімнати.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки