Низка країн взяли на себе зобов'язання щодо повернення полонених і депортованих українців
У Монреалі (Канада) за підсумками конференції з людського виміру української формули миру було схвалено спільне комюніке. Держави-учасниці взяли на себе зобов'язання щодо повернення всіх полонених і депортованих російськими окупантами громадян України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на офіційне інтернет-представництво президента України, інформує UAINFO.org.
Зазначається, що ключовий аспект комюніке є узгодження Монреальського зобов'язання, покликаного "сприяти поверненню всіх полонених і депортованих українців".
В Офісі президента розповіли, що учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб "розв'язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій".
"Один із найважливіших пунктів - пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українських військових, цивільних і дітей додому", - йдеться в заяві ОП.
Крім того, із допомогою посередників було запропоновано "створити механізми, які дадуть українцям у Росії змогу отримувати консульські послуги".
"У нас є відповідні зобов'язання. Ми створили мережу – це конкретні країни, які пообіцяли, що будуть предметно допомагати нам у справі повернення дітей", - заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на підсумковій пресконференції.
Читайте також: РФ викрала понад 20 тисяч українських дітей, є ризик депортації ще 1,5 млн, – омбудсмен
Чиновник додав, що міжнародна спільнота готова допомагати зі встановленням місцеперебування українських військовополонених.
Які країни беруть на себе зобов'язання
За словами глави МЗС Канади Мелані Жолі, Катар, Ватикан, Південно-Африканська Республіка (ПАР), Литва та Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) "взяли на себе конкретні зобов'язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених".
- Так, Катар, Ватикан та ПАР будуть посередниками у процесі переговорів щодо повернення викрадених російськими загарбниками українських дітей.
- Також Катар та Литва стануть транзитними країнами для повернення цих дітей додому.
- А ОАЕ залишаються посередниками у переговорах щодо обміну військовополоненими, розповіли Жолі.
"Крім того, буде сформована група країн, яка співпрацюватиме з Україною для пошуку інформації про полонених українців, зокрема дітей, і надасть підтримку у зборі та верифікації даних", - розповіли в Офісі президента України.
Також країни-учасники конференції в Монреалі зобов'язалися забезпечити підтримку України в реінтеграції повернених.
Читайте також: Лубінець спростував інформацію про угоду між Україною та Росією щодо обміну дітьми
Конференції щодо формули миру України
В ОП зауважили, що даними заходом Україна з десятками країн-партнерів "завершує проведення тематичних конференцій на основі окремих пунктів Формули миру".
Зазначається, що у період час з серпня до листопада загалом відбулося 9 таких зустрічей. На основі усіх погоджених на них напрацювань "розпочнеться робота над формуванням пропозицій до другого Саміту миру".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки